Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.7. 2011 10:13

Pražští hasiči se celou noc nezastavili! Zaměstnával je déšť

Středeční déšť zaměstnal pražské hasiče, vyjížděli ke dvaceti případům spojeným s přívalovými srážkami. Museli odstraňovat strom padlý na trolej, čerpat vodu z podzemních garáží i z metra, voda komplikovala provoz na několika silnicích včetně Jižní spojky, informoval agenturu Mediafax vyšetřovatel hasičů.

Louže s nánosem bahna zkomplikovala provoz na Jižní spojce. "Sjezd na Průmyslovou ulici je uzavřen, policisté odklánějí dopravu, dál po Jižní spojce se může pokračovat jen levým jízdním pruhem, hasiči vodu odčerpávají," hlásil z místa kolem 23. hodiny reportér Mediafaxu. Hasičům se podařilo vodu odčerpat před půlnocí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

UŽ ZASE! Déšť zvedá hladiny řek! Evakuace dětského tábora

 

Voda také vnikla do níže položených místností v budově Klementina, kde se nachází galerie.

 

 

Velké louže ztěžovaly i nájezd na Rozvadovskou spojku z Bucharovy ulice. Zaplavená vodou a bahnem byla Dalejská ulice u viaduktu v Řeporyjích, laguna se vytvořila v suchdolské Vysokoškolské ulici. V Prokopském údolí uvízl v metr hluboké louži s blátem jeep.

 

Po šestnácté hodině vyjížděli hasiči na křižovatku Bulhar, kde spadl strom na tramvajovou trolej. Kvůli zatečení vody musely jednotky odčerpávat i ve stanici metra Vyšehrad.

 

PSALI JSME:

DÉŠŤ! Stanice metra VYŠEHRAD byla uzavřena kvůli vodě v kolejišti

 

"V podzemních garážích v Přeučilově ulici ve Stodůlkách jsme museli nasadit šest plovoucích čerpadel," dodal vyšetřovatel. Před 20. hodinou hasiči zasahovali kvůli dešti devětkrát, vyjížděli v Praze 2, 4, 6 i 13. Ve dvě hodiny po půlnoci se počet zásahů uzavřel na dvaceti a všechny jednotky byly zpět na základně.

 

Již ve středu ráno odstraňovali hasiči strom, který v ulici Na Hřebenech v Praze 4 spadl na osobní auto.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax