Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.9. 2010 18:56

Prezident zahájil školní rok v Litomyšli

Podle nejhezčího dopisu letos prezident Václav Klaus vybíral návštěvu školy první školní den.

Třetí základní škola v Litomyšli letos uvítala v lavicích na 350 žáků, z toho bylo 44 prvňáků. Prezidenta před školou přivítal ředitel školy Pavel Jirsa a starosta Litomyšle Michal Kortyš, květinami jej přivítali žáci prvního a devátého ročníku.

 
“Každoročně dostávám spoustu pozvání do škol, letos jsem vybral podle nejhezčího dopisu,“ řekl Václav Klaus v aule školy, kde pozdravil žáky a odpověděl na dotazy dětí.
 
“Kolik mám členů ochranky, ti opravdu nemohu sdělit, ale nějací tady budou,“ odpověděl na otázku prezident žáku čtvrté třídy.
 
Václav Klaus zašel do dvou prvních tříd, družiny, speciální třídy a sborovny pro učitele. Seznámil se s výukou, informaci o tom, že ve škole učí výtvarnou výchovu v angličtině, komentoval slovy: "To musí být opravdu velmi přívětivé malovat v cizím jazyce.“
 
Jak uvedl, na svůj první školní den si prezident už opravdu nepamatuje. "Spíše si pamatuju na ten poslední na základní škole, kdy jsme dělali takovou malou maturitu," uvedl Václav Klaus. "Chtěl jsem žáky hlavně pozdravit a popřát jim do nového školního roku hodně úspěchů,“ řekl na závěr prezident.
 
Cesta prezidenta Václava Klause pokračuje do Gymnásia Aloise Jiráska.

 

Mediafax