zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.10. 2009 19:25

Reportéři dostali od ženských nářez ve fotbálku

Zdroj: Jindřich Kodíček

Jak to dopadne, když dva amatéři vyzvou na souboj čerstvé mistryně světa ve stolním fotbálku?

Fotbal už dávno není jen chlapská hra. A o tom stolním to platí dvojnásob. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili naši reportéři, kteří vyzvali na souboj čerstvé mistryně světa.

“Vždycky jsem si chtěl zahrát fotbal proti mistrům světa. Na trávníku se mi to už asi nepodaří, tak jsem to chtěl alespoň zkusit u stolku,“ říká s úsměvem na tváři televizní reportér TV Nova Ondřej Špalek. To ještě neví, co ho čeká.

S reportérem tn.cz Jindrou Kodíčkem proto využili situace právě probíhajícího mistrovství světa ve stolním fotbálku, a vyzvali k zápasu čerstvé mistryně tohoto sportu - Sandru Ranffanovou a Monikou Bojkotovou z Německa.

Byl to fofr. A nakonec... pod stůl!

Zápas začíná. Profesionální rozhodčí vkládá na hráčskou plochu míček, o který velmi rychle přicházíme.

Po prvním obdrženém gólu už to jde rychle. Druhý, třetí, čtvrtý. Při každém zásahu se Sandra zatváří, jako by si nás chtěla dát právě k večeři.

Když ukazatel ukazuje žalostný výsledek 8:0, vynucujeme si oddychový čas. Domlouvání jakékoliv strategie je již v tuto chvíli zbytečné. Proto přestávku využijeme k prostřídání pozic.

Ani to ale nepomáhá, do branky padá právě desátý gól. Musíme potupně pod stůl. Nejdřív Jindra, pak Ondra.

Za celý zápas, který netrval déle jak tři a půl minuty, se nám podařilo pouze jedenkrát vystřelit na bránu. I to ale považujeme za úspěch.

Sandra Ranff
Zdroj: Oficiální zdroj “Jak hráli? No prohráli deset nula, co víc dodat,“ odpovídá čerstvá držitelka mistrovského titulu Sandra.

“Moje hráčské zkušenosti se stolním fotbálkem jsou prakticky nulové. Přesto jsem si myslel, že se nám s Ondrou podaří alespoň jedenkrát ohrozit soupeřova brankáře a vystřelit jeho směrem,“ popisuje původní plán Jindřich.