Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2011 20:12

SLŮNĚ BOJUJE O ŽIVOT! Matka ho stále odmítá krmit!

Ani ne dvouměsíční sloní mládě narozené v ostravské zoologické zahradě nepřijímá dostatek potravy. Matka jej už téměř nekojí, náhradního mléka vypije málo, informovala v úterý agenturu Mediafax mluvčí zoo Šárka Kalousková.

"Stav malé samičky je nadále bezproblémový a velmi nadějně se vyvíjející, stav malého samečka se přes veškerou péči ošetřovatelů a veterináře nezlepšil. Mládě je sice zatím stále stejně čilé a pokouší se i hrát si, ale k žádnému pozitivnímu posunu v množství přijímané potravy ani v jeho váze zatím bohužel nedošlo," konstatovala mluvčí. 
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

PSALI JSME:

Reportáž o prvním slůněti narozeném v Česku

 

Jeho chování podle Kalouskové nejde srovnat s mladší samičkou. Ta je ve vývoji mnohem dál. "Přes veškerou snahu nejeví sameček dostatečný hlad a ošetřovateli nabízené množství mléka většinou ani nedopije. Od konce dubna se mu tak z rukou jeho ošetřovatelů podaří přijmout pravidelně pouze něco mezi šesti až sedmi litry mléčné náhražky během 24 hodin, což je i podle zkušeností zahraničních kolegů v dlouhodobější perspektivě velmi nedostačující," uvedla.

 

 

"Navíc, i jeho matka Vishesh má i podle tvaru a plnosti vemínek ještě mnohem méně mléka, než tomu bylo doposud. Takže zatímco ještě před týdnem strávil přisátý ke strukům Vishesh celkem i více než 20 či 22 minut během 24 hodinového intervalu, v posledních dnech se doba pití od matky zkracovala a až do pondělního večera nepil prokazatelně ze struků své matky déle než několik málo krátkých vteřin," řekla mluvčí.

 

Přesto se o něj Vishesh přes svou nezkušenost v rámci svých možností pečlivě stará a opatruje ho. "Pokud má pocit, že mláděti hrozí nebezpečí, snaží se jej chránit a bránit," dodala Kalousková.

 

Mediafax
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?