Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 9. 2010

Smíchov a Jižní Město propojí autobusová linka, pojede po Jižní spojce

Autobus MHD. Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz
Na Jižní spojce bude od října jezdit nový autobus. Linka spojí Smíchov a Jižní Město (ilustrační foto).

Po otevření jižní části Pražského okruhu vyjede na Jižní spojku speciální autobusová linka. Propojí Smíchov se sídlištěm na Jižním Městě.

Na trasu spojující pražské Jižní Město se Smíchovem vyjede od 1. října speciální expresní autobusová linka 125. Počítá s tím pražský dopravní podnik (DPP) v souvislosti s otevřením jižní části Pražského okruhu, uvedla ve čtvrtek Praha 2 na svém webu.


Jižní část Pražského okruhu má být slavnostně otevřena v neděli. Měla by se na ni část kamionové dopravy. Praha toho chce využít a začátkem října nasadit na trase mezi Jižním Městem a Smíchovem speciální autobusovou linku. Ta projede svou trasu z Hájů na Smíchovské nádraží 20 minut.


Cestující se podle DPP využitím expresní linky 125 vyhnou zdlouhavé cestě přes centrum metropole. Dopravní nápor navíc nebude z veliké části na tramvajích v Ječné ulici a přestupních stanicích metra v centru. Pro novou autobusovou linku bude na Jižní spojce připraven vyhrazený jízdní pruh ve směru na Smíchov.


Autobusová linka bude jezdit pod číslem 125 na trase: Smíchovské nádraží – Lihovar – Chodovec – Chodovská tvrz – Litochlebské náměstí – Bachova – Mikulova – Hněvkovského – Modrá škola – Háje – Horčičkova – Jižní Město.


Linka 125 bude v provozu každý den, ve špičkách v intervalu osm až deset minut, mimo špičky pojede každých 15 minut. Na Smíchovském nádraží bude při delších intervalech navazovat na metro zejména ve směru na Zličín. Na novou linku nasadí DPP přednostně nové nízkopodlažní autobusy SOR.
 

 

tn.cz / Mediafax
Reklama