Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.12. 2010 10:22

SMRT V OHNI: Požár domu na Trutnovsku nepřežil majitel

Oheň - ilustrační
Zdroj: Mediafax
Krátce před půl devátou večer hasiči objevili v kuchyni domu ostatky 73letého majitele - ilustrační foto.

K tragickému požáru rodinného domu ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku vyjížděli hasiči v pátek odpoledne. V ohni nalezl smrt majitel domu, řekla v sobotu agentuře Mediafax mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Událost ohlásila žena, která si po půl třetí odpoledne všimla kouře vycházejícího z rodinného domu ve Vorlešské ulici. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, dobrovolní hasiči z Hajnice, Bílé Třemešné a Mostku, dále posily profesionálních hasičů z Trutnova s chemickým kontejnerem a centrální stanice Hradec Králové s termokamerou.

 

Při příjezdu hasičů byl dům o dvou nadzemních podlažích silně zakouřený. "Hasičům v dýchacích přístrojích komplikoval vstup do domu nahromaděný odpad textilií, papíru a dalšího materiálu. Požár se po hořlavém materiálu rychle šířil a v jedné z místností prohořel přes strop do druhého nadzemního podlaží," uvedla mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

LIDSKÁ TRAGÉDIE: Po záplavách muži z Chrastavy vyhořel dům

 

Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů až na střechu domu. Požár lokalizovali v 18.47 hodin. Krátce před půl devátou večer hasiči objevili v kuchyni domu ostatky 73letého majitele. Hasiči museli částečně vyklidit nahromaděný odpad ze dvou místností domů. Požár byl zlikvidován v deset hodin večer.

 

"Ohledáním místa vyšetřovatel zjistil, že požár s největší pravděpodobností způsobil majitel svou nedbalostí, když hromada hořlavého materiálu spadla na kamna v kuchyni. Hmotná škoda se předběžně odhaduje na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty na domu činí dva miliony korun.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax