Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.1. 2011 18:35

VIDEO: Tragédie na sjezdovce! Lyžařka (13) zemřela po nárazu do stromu!

V horském středisku Dolní Morava na Orlickoústecku zahynula v pátek dopoledne třináctiletá lyžařka. Při sjezdu vylétla ze sjezdovky a narazila do stromu, řekl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

"Dívenka utrpěla těžké poranění hlavy a další zranění, kterým na místě podlehla,“ uvedl Klimeš. "Ihned po nahlášení nehody vyjeli na místo nehody členové Horské služby Jeseníky.


Podívejte se na reportáž TV Nova o tragické nehodě na Dolní Moravě:

 

 

Zraněnou dívku v bezvědomí se zatím snažili ošetřit náhodní lyžaři. Naši záchranáři ji okamžitě převzali do své péče a zahájili resuscitaci za pomoci automatizovaného externího defibrilátoru," popsal akci Klimeš

 

 

"Vzhledem k tomu, že úraz byl vážný a dívka bez známek života, požádali záchranáři o přílet vrtulníku Letecké záchranné služby z Hradce Králové," dodal. Lékař leteckých záchranářů však po zhruba hodině oživovacích pokusů konstatoval smrt.

 

PSALI JSME TAKÉ:

Opilec šaškoval na bobech. Hlavou to napálil do sloupu!

 

Smrt na sjezdovce - ilustrační foto
Zdroj: TV Nova Záchranáři už dívce nepomohli.

Mladá lyžařka utrpěla závažná poranění hlavy a hrudníku přesto, že měla přilbu. "Jménem Horské služby znovu důrazně apeluji, aby návštěvníci hor dodržovali základní pravidla pohybu na sjezdových tratích. Především musí rychlost a způsob jízdy přizpůsobit svým lyžařským schopnostem, terénním, sněhovým a povětrnostním poměrům a samozřejmě i hustotě provozu," upozornil náčelník Klimeš.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

29.1. | 16:48 Co dostaneš k Vánocům? N%3B
0
Náhlasit nevhodný komentář
Byla to moje kamaradka! :(( :(( a nejlepsi kamaradka my dobrý kamaradky. Znala spoustu lidi ktere ja. Byla to strasne moc fajn holka, se kterou sjem byla dvakrat na taboře. :( Měla sem ji moc rada :(
29.1. | 01:24 sequential
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je opravdu hrozné. Škoda nepřirozeného konce každého života a dvakrát škoda tak mladého života... Slova nic nespraví, ale přesto upřímnou soustrast rodině.
28.1. | 23:50 josefcuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
hrůza. Tak mladej človíček! Hodně sil a upřímnou soustrast .....
28.1. | 23:43 Markéta Plicková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě, ted se klepu jak rosol, po sdělní této smutné zpravě, bohužel, znam pravě tuhle rodinu i dívčinu:-( Nějak se nemužu z toho vzpamatovat. Snad jen rodině popřeji pevné nervy a sílu jít dál, i když je to pro ně v tuto chvíli nejhorší věc jakou zažít mohli..... Žádná slova nemohou vyjádřit ...