Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.7. 2011 14:30

Turista se na Šumavě ZŘÍTIL ZE SKÁLY! Vrtulník ho odvezl se ZRANĚNOU PÁTEŘÍ

Vrtulník letecké záchranné služby transportoval ve čtvrtek do plzeňské fakultní nemocnice šestapadesátiletého turistu ze Šumavy, který se tam v Povydří zřítil ze skály z výšky několika metrů na záda a poranil si páteř. Mediafax o zásahu záchranářů informoval šéf Horské služby Michal Janďura.

"Nehoda se stala v místních skalách krátce po poledni v oblasti Povydří nedaleko Turnerovy chaty. Manželka zraněného vše ohlásila dispečinku Rychlé zdravotnické služby a ten poté kontaktoval záchranáře Horské služby Šumava," informoval Janďura.


"Ihned jsem vyrazil na místo nehody, kde jsem našel muže při vědomí, stěžoval si ovšem na prudké bolesti zad a údajně se nemohl pohnout. Spadl sice jen asi ze tří metrů, ale mohlo se jednat o vážné poranění páteře," popsal akci člen Horské služby Ondřej Zeman, lékař záchranky možnost poranění páteře potvrdil.


"Návštěvníci by neměli hazardovat a přeceňovat své síly a vydávat se do lezeckých terénů bez zkušeností, bez jistící techniky a asistence dalších lezců je velice nebezpečné," varoval Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 


 

Mediafax/tn.cz