Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.12. 2009 18:21

Týraného vlčáka s vylámanými zuby vyhodili na ulici

Zdroj: TV Nova

Vlčáka v naprosto zuboženém stavu našli před jedním domem v Moravské Třebové místní strážníci.

Dlouhodobě týraného psa odvezli strážníci do záchranné stanice, kde si ho převzali ochránci zvířat. Vlčák trpěl obrovskou ztrátu svaloviny a dehydratací. Veterináři v jeho moči našli krev, měl zlomeniny a nastydlé čelisti.
 

"Ten pes musel být zavřený v malém kotci, má přerostlé drápy a naprosto vylámané zuby. Zřejmě se snažil dostat ven, ale byl na to moc slabý,“ řekla ochránkyně zvířat, která si psa převzala do péče.


Zbídačenému tulákovi dali ochranáři jméno Bak. Starají se o něj takřka bez přestání. Každou hodinu mu dávají malou porci jídla, a i když se jeho stav pomalu zlepšuje, vyhráno ještě rozhodně nemá.
 

"Víte, jsou dva druhy lidí. Ti, kteří se zvířatům snaží pomoct a nevědomky jim ubližují. A pak je druhý typ lidí, kteří ubližují úmyslně. Já si myslím, že tohle je ten druhý typ,“ dodává ochránkyně.
 

Otázkou ale zůstává, jestli bude někdo potrestán. Strážníkům se totiž nepodařilo najít svědky. “Kolegové se pokoušeli dohledat majitele psa, bohužel to nebylo možné. Je největší předpoklad, že psa někdo na místě vyhodil z vozidla, řekl mluvčí moravskotřebovských strážníků Karel Bláha.


Na reportáž o jiném týraném vlčákovi z Ostravy-Hrušova se podívejte na videu.

 

vrl s přispěním Jakuba Bystrzyckého TN.cz
Reklama