Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2010 23:01

V Bohumíně vytvořili rekord v počtu lidí odevzdávajících sůl

Stovky lidí v Bohumíně přispěly svou troškou soli k vytvoření nového českého rekordu v počtu lidí, kteří během jedné hodiny přinesli sůl, a vysypali ji do společné nádoby.

Akce s názvem Sůl nad zlato se odehrála odpoledne na náměstí T.G. Masaryka v Bohumíně, a jejím cílem bylo vzdát poctu Janu Werichovi, od jehož smrti letos uplynulo třicet let. Právě Werich totiž ztvárnil nezapomenutelnou postavu krále ve filmové pohádce Byl jednou jeden král, natočené na motivy pohádky Boženy Němcové Sůl nad zlato.


“Chceme vytvořit rekord v počtu lidí, kteří přinesou sůl, a odevzdají ji králi. Na množství nezáleží, někdo může přinést kilo soli, jiný jen špetku, důležitý je počet lidí,“ řekl Karel Balcar, ředitel městské agentury K3 Bohumín, která pokus o rekord uspořádala. Počet lidí, kteří přinesli na náměstí sůl, se nakonec vyšplhal na 309, a místní se mohli začít radovat.


PSALI JSME TAKÉ:

Romské ghetto v Bohumíně se bourá. Na místě vyrostou luxusní domy


Vše se přitom konalo pod bedlivým dozorem prezidenta Agentury Dobrý den Miroslava Marka. “My už v naší české knize rekordů registrujeme rekord v množství přinesené soli, tehdy lidé přinesli přes tunu soli, ovšem co do počtu lidí, kteří během jedné hodiny přinesou sůl, tak to je záležitost unikátní,“ potvrdil Miroslav Marek, který potvrdil, že rekord byl uznán a bude zapsán do nejbližšího vydání české knihy rekordů a kuriozit.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


 

Marek Švidrnoch