Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.8. 2010 19:25

V jeskyni na Jesenicku se zabarikádoval ozbrojený zfetovaný muž s rodinou

Zdroj: Televizní noviny

Neobvyklý čin řeší jesenická policie. Zfetovaný a navíc ozbrojený muž se před několika dny společně se svou rodinou zabarikádoval v jeskyni Na Pomezí. Na místě musel zasahovat i policejní vyjednávač.

Jde o skutečně podivný případ a policisté potvrdili, že se s něčím podobným zatím nesetkali. Podle kriminalistů se měl dvaatřicetiletý muž nejprve vloupat do provozní budovy, kde hledal klíče od vchodu do jeskyně. 

 

Když je nenašel, přistavil před plechové dveře odpadkový koš a nacouval do něj autem. Touto dírou se pak dostal dovnitř i se svou manželkou a dvěma malými dětmi.

 

Celý vchod potom zabarikádoval a další barikádu postavil před místem přibližně uprostřed jeskyně, kde rodina přespala. Toho, že něco není v pořádku, si všiml až kolem osmé hodiny ráno průvodce, který přišel do práce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Muž uvízl na pět hodin v jeskyni

 

Průvodce ihned zalarmoval policisty, kteří museli přivolat i policejního vyjednavače. Zfetovaný muž byl totiž ozbrojený.

 

"V této situaci museli být povoláni vyjednavači jak z jeseníku tak z krajského ředitelství. Díky jejich skvělé práci se jim podařilo během půlhodiny muže dostat z jeskyní," uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

 

O důvodech, proč se rodina uchýlila do jeskyně, policisté mlčí. Muž je překvapivě obviněn jen z poškozování cizí věci. Musí tak zatím pouze uhradit škodu 20 tisíc a je možné, že vyvázne jen s podmínkou.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


 

Televizní noviny