Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.7. 2009 14:06

Vandalové zplundrovali židovský hřbitov, škoda přes 90 tisíc

Vandalové vzali útokem další židovský hřbitov. Po jejich řádění zůstalo na zemi 15 náhrobků.

Vandalové poničili další židovský hřbitov tentokrát blízko obce Loučim na Kdyňsku. Po jejich řádění zůstalo na hřbitově vyvráceno patnáct náhrobních kamenů. Výtržníci způsobili na hřbitově škodu přes 90 tisíc korun.


Vandalové vtrhli na hřbitov podle policie v době mezi 25. březnem a 8. červnem. Nad celým případem se ale nese jeden velký otazník. Proč se policie o celém případu nedozvěděla dříve? Pracovník firmy Matana, která hřbitov spravuje, ohlásil vandalství totiž až v úterý.


“Policisté místo činu ohledali a zadokumentovali. Pachatelé jsou podezřelí z výtržnictví a poškozování cizí věci,“ uvedla mluvčí domažlické policie Vladislava Čejková.


Obraz zkázy se naskytl také lidem, kteří navštívili v pondělí hřbitov v Uherském Ostrohu. Neznámí vandalové tu poničili desítky židovských hrobů.


Podívejte se na reportážA to není jediný případ vandalismu. V polovině dubna výtržník řádil na hřbitově v Jedovnicích na Blanensku. V noci pachatel vyvrátil kříže a poškodil pamětní desky na patnácti hrobech, nadělal škodu za dvě stě tisíc korun. Více TADY.


 

sn s přispěním Romany Vébrové TN.cz
Reklama