Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 31. 10. 2010

Veletrh hraček nadchne nejen děti, vyřádí se tam i dospělí

První ročník Veletrhu hraček a sportu probíhá v těchto dnech v Ostravě. Na své si zde přijdou nejen děti, ale také dospělí.

Pavilon ostravského Výstaviště Černá louka zaplnily tisíce hraček, své produkty zde do neděle vystavuje třiačtyřicet výrobců a prodejců. Pro děti i dospělé je připraven bohatý program, krom prohlídky pestré nabídky nejrůznějších hraček mohou využít tematické workshopy kreslení či vyrábění lampionů, zapojit se do soutěží, či se jen tak vyřádit na skákacích trampolínách, zabruslit si, nechat si pomalovat obličej, či si vyzkoušet své schopnosti při řešení stovek logických her.


Pro pohybově nadané pak v sobotu proběhlo Mistrovství České republiky v tanečních hrách. “Jde o sportovní soutěž v tančení na tanečních podložkách, přičemž vítěz tady odsud postupuje rovnou na mistrovství světa,“ říká ředitel veletrhu Petr Juříček.


Návštěvníci si mohou vyzkoušet i novinku ve světě magnetických her s názvem WeyKick, která je na českém trhu velice krátce a dá se s ní hrát například hokej, fotbal, či tenis. První ročník Veletrhu hraček přilákal desítky tisíc lidí, z nichž mnozí využili příležitosti a pořídili dětem už s předstihem vánoční dárky.


 

Marek Švidrnoch