Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 9. 2011

VELKÁ SLÁVA V ZOO! Ve Dvoře Králové se narodilo mládě okapi!

V královédvorské zoo se narodilo mládě vzácné pralesní žirafy okapi.

Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku se podařil mimořádný chovatelský úspěch. Narodilo se tam v noci na čtvrtek mládě vzácné pralesní žirafy okapi, jak potvrdila agentuře mediafax mluvčí zoo Jana Myslivečková.

 

Noční porod sledovali chovatelé, ale i lidé na internetu pomocí webových kamer. Již po půlnoci bylo znát, že samice Etany bude rodit. "V 1.55 se objevilo první kopýtko, ve 2.05 druhé a ve 2.15 se mládě narodilo. Zatím není potvrzeno pohlaví, ale vypadá to předběžně na samici, z čehož bychom samozřejmě měli obrovskou radost, protože samice se u okapi rodí daleko méně než samci," uvedla mluvčí s tím, že zhruba ve 2.35 se mládě postavilo na nohy a po třetí hodině už začalo od matky pít.

 

 

 

 

 

"Oba jsou v naprostém pořádku, mládě je velmi čiperné a matka se o něj výborně stará. Doufejme, že vše půjde dobře, pak by už možná příští týden mohlo do expozice," dodala Myslivečková. Podle ní je ale ještě příliš brzy na výběh - v něm mohou návštěvníci zoo zatím vidět samce Ahadiho.

 

Jde o druhé mládě samice Etany a samce Ahadiho, ale také zároveň druhé mládě okapi v ČR i v zemích bývalého východního bloku.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax