Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.7. 2010 17:22

VIDEO: Adrenalin na přehradě. Maxilanovka i pády ze skály

Zdroj: Dušan Vrbecký

Neobvyklý adrenalinový víkend si nyní užívají návštěvníci kempu Wilsonka na Dalešické přehradě u Třebíče.

Tropické teploty a netradiční podívaná přilákaly v sobotu na Dalešickou přehradu stovky lidí. Někteří se jen slunili u vody, jiní ale propadli adrenalinové zábavě. Největší atrakcí se přitom stala maxilanovka vedoucí nad vodní hladinou z vrcholu čtyřicet metrů vysoké Wilsonovy skály až do půl kilometru vzdáleného kempu.

 

"Trasa měří čtyři sta metrů a je to nejdelší lanovka pro veřejnost u nás," říká hlavní organizátor adrenalinového víkendu David Matuška. O lanovku byl opravdu zájem a to i přesto, že na konci dráhy čekala na každého koupel.

 

Lezci bez jištění soutěžili nad vodou

 

Hlavním bodem programu byly ale závody v nejištěném lezení na Wilsonovu skálu. Lezci potřebovali pouze plavky a lezecké boty, většina z nich totiž stejně nakonec skončila ve vodě. "Postavili jsme hodně těžkou trať, takže se nakonec pravděpodobně vykoupou všichni," řekl Matuška.

 

Mnozí podle očekávání nezvládli už kvalifikační trať, která vedla maximálně tři metry nad vodní hladinou. Ovšem na ty, kteří byli úspěšnější a v kavlifikaci se nevykoupali, čekalo finále v podobě zhruba osmimetrového výstupu. "Leze se bez jištění, takže když závodník udělá chybu, spadne do vody," vysvětluje Matuška.

 

Že je trať těžká ostatně potvrdili i sami závodníci. "Je náročná hlavně na nohy. Stačí chyba a už letíte," říká jeden ze závodníků Michal Rybák.  Ve třicetistupňovém vedru ale stejně lezci podle něj považovali vodní koupel za vítanou odměnu za své snažení.

Dušan Vrbecký
Reklama