Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.11. 2010 18:45

VIDEO: Fanoušek HAJLUJE na hokeji. Nejsem nácek, tvrdí

Zdroj: Dušan Vrbecký

Velkou vlnu emocí rozbouřilo video, které se před pár dny objevilo na serveru youtube.com. Je na něm hajlující fanoušek hokejistů Havlíčkova Brodu.

Amatérské video vzniklo během nedávného zápasu 1. hokejové ligy mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou. Jeden z fanoušků Jihlavy na něm zachytil přívržence soupeře při provádění gesta, které se nápadně podobá hajlování. "Vím, že to tak vypadá, ale hajlování to není. Nejsem příznivcem takových organizací a nikdy jsem ani nebyl. Prostě mi to ulítlo ve vypjaté atmosféře derby," kaje se teď Lukáš z Havlíčkova Brodu, který je  na záznamu zachycen.

 

PSALI JSME:

Derby Brodu a Jihlavy ukončila potyčka fanoušků Jihlavy s pořadatelskou službou

 

Případ řeší i policie

 

Video už zkoumá i policie. To zda jde o nacistické gesto, nyní posuzují její specialisté. "Poté bude určena případná skutková podstata trestného činu nebo přečinu," potvrdila mluvčí policistů kraje Vysočina Dana Čírtková.

 

Od gesta svého člena se distancuje i oficiální Fan Club hokejistů HC Rebel Havlíčkův Brod.  "Většina z nás s tím nesouhlasí, tento člen už byl potrestán podmínečným vyloučením a zákazem jakýchkoliv aktivit, které by mohly zavdat příčinu k dalším problémům," potvrdil prezident Fan Clubu Josef Výborný.

 

Už se omluvil

 

I podle něj je gesto na videu průkazné, nicméně svého kolegu hájí: "Lukáše znám, nikdy k žádnému neonacistickému hnutí nepatřil. Byla to z jeho strany nepromyšlená hloupost." Lukáš se teď za své gesto kaje. "Chtěl bych se omluvit všem, kterým by to mohlo ublížit, především fanouškům a samotnému klubu," vzkazuje. 

 

Vedení HC Rebel ale na zveřejněné video zatím neraguje. "Prozatím to nebudeme komentovat, video musí nejdříve vidět majitelé klubu," vzkázal generální manažer Augustin Žák.

 

Vyřizování účtů? 

 

Sám Lukáš se podivuje nad faktem, že se video na serveru youtube.com vůbec objevilo. "Jsem přesvědčen, že si tím se mnou vyřizují účty někteří fanoušci Jihlavy, kterým se nelíbily moje příspěvky na jejich diskuzním fóru," říká. S tím ostatně souhlasí i Výborný. "Na doskuzním fóru Dukly Jihlava se objevilo varování, že pokud Lukáš nepřestane provokovat, video zveřejní. Upozornili ho," dodal.

 

Momentálně už ale byla nahrávka z internetu stažena a sám Lukáš doufá, že tím celá aféra skončí. "Pokud by to pro mě mělo mít nějakou dohru, zvážím podání trestního oznámení, jinak už bych ale byl raději, kdyby všechno utichlo," prohlásil.

Dušan Vrbecký
Reklama