Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.10. 2010 11:46

BEZ OPENCARD SE NEOBEJDETE! Papírové kupony v Praze končí

Opencard
Zdroj: Mediafax
Opencard

Zhruba 60 tisíc cestujících z řad dospělých a seniorů naposledy zakoupí papírový měsíční nebo čtvrtletní kupon Pražské integrované dopravy (PID) 13. listopadu, kupony potom nahradí opencard.

V prodeji zůstanou pouze kupony pro studenty vysokých škol, uvedl v úterý mluvčí opencard Martin Opatrný.

"K ukončení prodeje kuponů pro studenty vysokých škol dojde příští rok, ale přesné datum zatím nebylo stanoveno," vysvětlil Opatrný. Nový typ kuponu VŠ 19-26 let na opencard se již ale prodává. Cestující z řad studentů si zakoupili již 11 tisíc 5měsíčních a sedm tisíc 10měsíčních elektronických jízdenek.

Opencard se i nadále vydává zdarma. Na www.opencard.cz stačí vyplnit základní údaje a přiložit fotografii.

Přes internet je také možné zakoupit v e-shopu pražského dopravního podniku (DPP) elektronické kupóny na MHD. Po nákupu je ale nutné vyzvednout kupon v samoobslužném automatu v metru.

Karta Pražana funguje v současné době jako tramvajenka, průkaz do knihovny nebo je možné jejím prostřednictvím platit parkování. Nabídku karty rozšířil od 1. dubna balíček slev, do zoologické a botanické zahrady nebo například do divadel. Do programu slev se zapojily také soukromé podniky. Kartu Pražana vlastní zhruba přes půl milionu lidí.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Reklama
tn.cz / Mediafax
Reklama