Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2009 14:59

Matka zbila dva kluky ve škole. Obtěžovali dceru

Oko za oko, zub za zub. Starodávná zásada, kterou se řídila matka ve škole na Nymbursku. S reakcí to ale přehnala.

Záchranná služba i policie musela zasahovat v pátek ráno v základní škole v Dymokurech na Nymbursku, kde se dostali do konfliktu dva žáci 5. třídy a matka jejich spolužačky. Po napadení byli oba školáci převezeni do nemocnice, informovala mluvčí policie Zuzana Tuzarová.


Podle prvních informací za vše mohl neslušný dopis, který dva páťáci poslali své stejně staré spolužačce. "Její matka si to s nimi chtěla vyříkat," popsala Tuzarová.


Výsledkem však byla strkanice, po které skončili oba školáci v nemocnici ve Městci Králové. "Byli převezeni k lékařské prohlídce, ženu vyslýchají policisté na místním oddělení," dodala mluvčí nymburských policistů.
 

Chlapci byli transportování na chirurgickou ambulanci k vyloučení vážnějších zranění. "Oba se měli zranit při pádu. Jeden se uhodil do hlavy, druhý si stěžoval na bolest hrudníku," poznamenala Janečková s tím, že vyšetření je preventivního charakteru, aby vyloučilo například otřes mozku nebo zlomená žebra.


Po výslechu byla žena propuštěna bez obvinění. "Byly zahájeny úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví," dodala mluvčí Tuzarová s tím, že policisté musí vyslechnout všechny aktéry a teprve poté rozhodnou, zda bude žena trestně stíhána.

muf tn.cz / Mediafax