Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 7. 2010

Za prodloužený víkend se v Česku utopilo 10 lidí

Utonulý mladík
Zdroj: TN.cz
Za prodloužený víkend se utopilo 10 lidí (ilustrační foto).

Tři lidé se utopili na Vysočině a v jižních Čechách. Dva lidé v Ústeckém kraji a po jednom člověku ve Středočeském a Olomouckém kraji.

Od pátku se na různých místech České republiky utopilo již 10 lidí, nejmladšímu z nich bylo teprve 10 let. Zatím posledním případem je čtyřiadvacetiletý mladík, který utonul v pondělí odpoledne v Kostelní Myslové na Jihlavsku.

Reklama


"Záchranáři mladíka na místě oživovali, nasadili plicní ventilaci a podařilo se jim uvést do chodu srdce," řekl primář krajské záchranky na Vysočině Miroslav Havlík. "Přestože lékaři mladíka vrtulníkem transportovali do jihlavské nemocnice, jeho stav byl velmi vážný," dodal Havlík s tím, že muž později v nemocnici zemřel.


PODÍVEJTE SE:

Na Vysočině se utopili dva muži, jeden z nich se pokusil projet rybník na kole

Neděle


V neděli zemřeli ve vodě tři lidé. V pondělí ráno našel náhodný kolemjdoucí v rybníku v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku utonulého muže. "Utopený je místní sedmatřicetiletý muž, který bydlel nedaleko rybníka. Pravděpodobně se v noci vracel podnapilý domů a spadl do vody," řekl operační důstojník policie. "Lékař na místě konstatoval smrt, policie neobjevila žádné známky cizího zavinění, přesto nařídila pitvu," dodal.

 

Další nedělní případ je z Olomoucka. Osmatřicetiletý muž se jel projet na kole a už se nevrátil. Policisté s psovodem našli jeho tělo v řece Moravě ve Lhotce nad Moravou.


PSALI JSME:
Na Olomoucku se v řece Moravě utopil muž


Velkou pátrací akci zažila také Slapská přehrada. Dopoledne tam v přístavišti parníků v Županovicích zmizel pod hladinou sedmačtyřicetiletý muž, pravděpodobně neplavec, který zde byl na výletě s rodinou. Přes hodinu jeho tělo hledali vodní záchranáři, policejní potápěči i hasiči, na místo dokonce letěl vrtulník. Muže nakonec v poledne vytáhli utopeného.


PODÍVEJTE SE:
Potapěči nalezli na Slapech utopeného muže po hodině hledání

Sobota


V sobotu si voda vzala hned dva mladé lidské životy v Ústeckém kraji. Sedmnáctiletý mladík se utopil v rybníce v Krásné Lípě.

 

V Kamencovém jezeře v Chomutově pak utonul teprve desetiletý hoch. Toho od sobotního večera hledaly čluny hasičů i policejní potápěči poté, co se u jezera ztratil matce. Kvůli množství lidí a zakalené vodě muselo být pátrání přerušeno, chlapcovo tělo našli záchranáři až v neděli dopoledne.


PODÍVEJTE SE:

V Ústeckém kraji se utopili desetiletý a sedmnáctiletý hoch


Třetím utonulým plavcem byl pětatřicetiletý muž na jihu Čech, který se rozhodl pro noční koupel a šel si zaplavat do Otavy ve Strakonicích v sobotu po půlnoci. Policie jeho tělo našla až v sobotu dopoledne.

 

Pátek

 

Prodloužený víkend začal tragicky v pátek na jihu Čech, kde se v pískovně ve Veselí utopil padesátiletý částečně ochrnutý muž trpící roztroušenou sklerózou, který se šel vykoupat s manželkou. Muž vlezl do vody, udělal pár temp a po chvíli zmizel pod hladinou. Jeho žena okamžitě volala záchranáře, ti však vpodvečer našli již pouze mrtvé tělo. Také druhý případ se stal v Jihočeském kraji.

 

V řece Otavě ve Štěkni na Strakonicku skákal přibližně dvacetiletý mladík s kamarády pod jez. Zaklínil se však mezi kameny na dně a už nedokázal vyplavat.


PSALI JSME:
V jižních Čechách utonuli v pátek dva lidé


V pátek se také při rekreačním plavání utopil muž na Novoměstsku na Vysočině.


Lidé by před vstupem do vody neměli pít alkoholické nápoje, neboť pak mají tendenci přeceňovat své možnosti. "Častou příčinou, proč lidé přeceňují své síly, je požití alkoholu před koupáním nebo plaváním," apeluje primář krajské záchranky Miroslav Havlík na všechny plavce.

muf tn.cz / Mediafax
Reklama