Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.12. 2010 14:17

BEZCITNOST! Žena s malým dítětem sjela do rybníka, vytáhli ji až po 15 minutách

Policie zachránila ve středu život matce a jejímu malému synovi, která po nehodě sjela s automobilem do rybníka. Havarovala na silnici u Slavkova. Její auto se potopilo až po střechu. Informaci přinesl iDnes.cz

"Informaci o potápějícím se autě v rybníce volal po půl druhé odpoledne na tísňovou linku řidič projíždějícího kamionu. Slavkovští policisté pak uviděli ve vodě ženu s malým dítětem, které stačila vytáhnout z kabiny," sdělila policejní mluvčí Alice Navrátilová.
 

Policisté nazaváhali a skočili do ledové vody. Zdravotníkům předali silně podchlazenou pětačtyřicetiletou ženu s tříletým chlapcem. Poté byli oba převezeni od nemocnice.
 

ČTĚTE TAKÉ:

KALAMITA: Sypače nestíhají. Sledujte je ON-LINE!
 

"Řidička dosud nebyla schopna vypovědět, co se stalo. Zarážející na celém případě je nevšímavost okolních řidičů. Podle předběžných informací byla matka se synem ve vodě deset až patnáct minut," doplnila Navrátilová.
 

Auto vytáhli z rybníka hasiči. "Jeden záchranář v neoprenovém obleku sestoupil do rybníka a prozkoumal auto. Vozidlo pak uvázal na lano a hasiči ho přitáhli ke břehu a vytáhli," popsal akci mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.
 

Záchranu zkomplikovalo ještě podezření, že ve voze mohl být ještě další člověk. "Proto byli povoláni i policejní potápěči. Hasiči potápěčům částečně zamrzlý rybník osvětlili a nastavovacím žebříkem jim usnadnili přístup do vody," uvedl Haid. Podezření se ale nepotvrdilo.


 

TN.cz
Reklama