Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.1. 2011 18:42

ZLATÁ slza z Expa v Ostravě! Nechybí u toho zlatá Špotáková

Unikátní zlatá slza, která byla magnetem české expozice na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji, je od středy k vidění v Ostravě. Pokud ji chce někdo vidět, musí si ale pospíšit, vystavena bude jen do soboty.

Obří zlatá slza, jejíž výška je 80 centimetrů, průměr 50 centimetrů a váha 150 kilogramů, je vystavena v knihovně Vítkovického zámečku v Ostravě. Jde přitom přímo o originál, který byl vystaven v Šanghaji a v Ostravě pobude jen několik dnů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ÚSPĚCH českého pavilonu na EXPO! Stříbrná medaile!

 

“Existuje několik kopií této zlaté slzy, ale tohle je skutečně ta pravá z Expa,“ říká mluvčí společnosti Vítkovice Machinery Group Eva Kijonková s tím, že slza vytvořená umělcem Federico Diazem byla společnosti Vítkovice zapůjčena, protože strojírenská skupina byla generálním partnerem české účasti na světové výstavě Expo 2010. Zlatá slza byla přitom hlavním lákadlem české pavilonu a vidělo ji několik milionů lidí.


V Ostravě bude slza k vidění do soboty 29. ledna a to vždy od 14.00 do 18.00 hodin. Hned první den si ji přišlo prohlédnout několik desítek lidí. Jakmile její pobyt ve Vítkovickém zámku skončí, vydá se opět na cesty, když zamíří nejprve na výstavu do New Yorku, a na jaře se vrátí zpět do Šanghaje, kde by měla být dražena za vyvolávací cenu 1,5 milionu dolarů.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Marek Švidrnoch