Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 3. 2010

Americký hacker dostal za největší krádež osobních dat po internetu 20 let vězení

Hacker
Zdroj: Oficiální zdroj
Hacker

Americký počítačový hacker Albert Gonzalez, který během dvou let ukradl osobní údaje ze 130 milionů kreditních a debetních karet, dostal 20 let vězení.

Soudkyně Patti Sarisová Gonzalesův zločin popsala jako „největší a nejnákladnější případ počítačových krádeží v americké historii“. Přesto mu udělila trest o pět let nižší, než žádala obžaloba, protože při rozhodování o výši trestu vzala v úvahu několik faktorů.

 

„Četla jsem mnoho dopisů od lidí, kteří vás mají rádi. Také jsem ale slyšela o vašem chvástání, jak umíte přelstít systém,“ řekla Sarisová.

 

Osmadvacetiletý hacker byl obviněn v srpnu loňského roku v celkem 20 bodech obžaloby, včetně toho, že byl šéfem sítě jiných počítačových hackerů z Ruska, Ukrajiny a Asie. Gonzales se přiznal v září.

 

Cílem Gonzalesových počítačových útoků bylo na 250 finančních institucí, včetně systémů firem Heartland Payment Systems, 7-Eleven a Hannaford Brothers. Jeho útoky upozornily na slabé stránky platebních systémů a přiměly finanční instituce, aby své systémy modernizovaly a lépe chránily.

Mediafax