Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.8. 2009 16:26

Americký pastor se modlí za smrt Baracka Obamy

Pastor si doslova přeje, aby prezident “umřel a skončil v pekle.“ Údajně ho vyslechli agenti tajné služby.

Americký křesťanský duchovní Steven Anderson se modlí za smrt Baracka Obamy. Důvod? Jeho Baptistická církev zbožného slova striktně vystupuje proti potratům a homosexuálům.
 

“Mám-li být upřímný, modlím se za to, aby umřel. A nejsem jediný. Jsem jen jediný, kdo má odvahu to veřejně přiznat,“ řekl Anderson pro liberální on-line magazín Talking Points Memo.


Osobně si přeje, aby Obama “umřel a skončil v pekle“. Podobně hovořil i v kázání v neděli 16. srpna.
 

Chris Broughton přišel po účasti na Andersonově kázání na politický mítink s americkým prezidentem v Arizoně 17. srpna se zbraní v ruce. Americká police jej ale nezadržela. Nošení zbraně na veřejnosti je totiž v některých amerických státech legální.


V rozhovoru pro magazín pastor přiznal, že ho Broughton o svém záměru informoval. Zároveň ale vyvrátil, že by to mělo jakoukoli souvislost s kázáním.


“To, že si na mítink přinese zbraň, plánoval Broughton už dávno před mým kázáním,“ vysvětloval duchovní.

 

Pastora vyslechla tajná služba

 

Analytik Mike Brooks pro zpravodajskou stanici CNN uvedl, že pastora zřejmě po těchto výrocích navštívili a vyslýchali agenti tajné služby, která je zodpovědná za bezpečnost prezidenta. Další podrobnosti ale neuvedl.
 

Chris Broughton byl v pořadí druhým mužem, který přišel na veřejné setkání s prezidentem ozbrojený. K prvnímu incidentu došlo před časem v New Hampshire, kde se podobně zachoval William Kostric.
 

I když oba muži tvrdí, že jejich jednání nemělo žádnou souvislost, místní deník Arizona Public vypátral, že muži jsou členy arizonské sekce pravicové neziskové organizace We the People Foundation. Cílem skupiny je informovat nejen o americké ústavě, ale také snižovat daně.

mar TN.cz
Reklama