Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.1. 2012 09:06

Prodával zadek Saddáma za 250 tisíc liber

Britští policisté zatkli muže kvůli podezření z nelegálního dovozu kusu sochy iráckého diktátora Saddáma Husajna do země. Jde přitom o kus bronzového zadku, pocházejícího ze sochy v Bagdádu.

Šestašedesátiletý muž je podezřelý, že porušil zákon zvaný Irácký sankční pořádek, který upravuje dovoz iráckých kulturních památek do Velké Británie, píše zpravodajský server tvnoviny.sk. Policisté muže ve čtvrtek propustili na kauci, ale bude čelit dalšímu vyšetřování. Informoval portál tvnoviny.sk.

 

 

Kus bronzového zadku ze sochy Saddáma Husajna získal někdejší příslušník britských speciálních sil Nigel Ely (52) v roce 2003, kdy americké jednotky dobyly Bagdád. Rozvášněný dav lidí tehdy svrhnul sochu diktátora z podstavce a rozbil ji na kusy. A právě kousek jeho zadku ukořistil Nigel Ely.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Angličan si koupil místo porsche Saddámovu stíhačku!


Bývalý voják se pak v Británii pokusil Saddámův zadek prodat v aukci za 250 tisíc liber, takovou sumu však nebyl nikdo ochoten zaplatit. Policie pak Nigela Elyho varovala, že by prodejem kusu sochy mohl porušit zákon.

maš TN.cz
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?