Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.4. 2014 14:51
To je síla!

Ano, dlužím 400 tisíc! Ale nic platit nebudu, vysmál se věřitelům Čech z Norska

Čech bez paměti nalezný v Norsku
Zdroj: Enex/ Politiet

Ti, kteří podezírají Čecha bez paměti, že si celý svůj příběh vymyslel, teď dostali vodu na svůj mlýn. John Smith, jak si muž nalezený v Norsku říká, se věřitelům v podstatě vysmál.

Ano, mám dluhy. Ale protože si na ně nepamatuji, tak nic platit nebudu. Nikdo ode mě neuvidí ani korunu. Takový vzkaz přes novináře z idnes.cz poslal z Norska John Smith.


Říká, že dluhy kolem 400 000 korun pochází z hypotéky a prý s jeho zmizením nemají nic společného. A že kdyby prý nezmizel, neznámí lidé ho neunesli a nemučili, tak by prý jistě své dluhy platil.

 

Jenže zmizel, na dva roky svého života se prostě nepamatuje a vůbec nyní neřeší, že by měl něco platit. Navíc vůbec neplánuje, že by se do České republiky měl vrátit. Věří, že Norové se o něj postarají. Ti mu zatím jeho příběh zcela věří, takže je i pravděpodobné, že mu skutečně poskytnou další pomocnou ruku.


Naopak rodina na něj podle jeho vlastních slov rozhodně nebude čekat s otevřenou náručí. Michal P. alias John Smith totiž v rozhovoru také přiznal, že peníze dluží i vlastnímu otci a má kvůli tomu doma pořádné dusno.

 

sta TN.cz