Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.9. 2013 14:14
ultimátum sýrii

Asade, do týdne vydej seznam chemických zbraní! dohodlo se Rusko a USA

Bašar Asad
Zdroj: isifa.com
Bašár Asad

Spojené státy a Rusko dospěly k rámcové dohodě v otázce zničení syrských chemických zbraní. Bašár Asad musí do týdne vydat jejich seznam.

V Ženevě to dnes oznámil ministr zahraničí USA John Kerry. Jeho ruský protějšek Sergej Lavrov řekl, že rozhodnutí je založeno na dohodě a kompromisu.
 

Kerry dohodu vymezil v bodech. Shoda se podle něj našla v otázce množství zbraní i v metodologii, jak tyto zbraně zničit. Sýrie má do týdne předložit seznam svého arzenálu a musí pustit zástupce OSN do všech míst, kde zbraně skladuje.
 

 

Ženevská jednání začala ve čtvrtek. Podle všeho splnila očekávání, jelikož jejich cílem bylo najít mechanismus pro technické splnění ruského návrhu, podle něhož má Sýrie poskytnou své chemické zbraně mezinárodní kontrole.
 

Rusko tak odvrátilo chystaný americký útok na Sýrii, který ji měl potrestat za údajné srpnové nasazení chemických zbraní proti vlastním lidem.
 

tn.cz / ČTK / gar

Diskuze

15.9. | 07:53 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Optimas-jsi hlupak! Prave on ty muslimy drzi na uzde! Chces druhy Irak? I tam je drzel Saddam,ted vidis jak to dopadlo co je "Osvobodil" AMerickej terorista! Kdo seje vitr-sklizi bouri!
14.9. | 14:59 optimas
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Už jen za ten ksicht by ho měli zastřelit. Nic dobrého z něj nčiší. Všecky muslimy ze všech zemí by měli vystěhovat zpět do svých zemí. Tam je zavřít a nepouštět je za hranice. Tyhle země jsou plné nenávisti vůči jiným věřícím.