Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.4. 2012 09:44

Australského pilota vyděsil had v kokpitu, musel nouzově přistát

Australského pilota vyděsil had, který se za letu objevil v kokpitu. Pilot nouzově přistál, píše ve čtvrtek webový portál stanice ABC.

Had se vyplazil na palubní desku letadla společnosti Air Frontier 20 minut poté, co letoun v úterý odpoledne vzlétl z letiště ve městě Darwin na severovýchodě Austrálie.


Pilot Braden Blennerhassett okamžitě vyslal tísňový signál a s letadlem, ve kterém nebyli žádní další cestující, se vrátil do Darwinu.


"Koutkem oka jsem zahlédl, jak se kousek od mě něco pohybuje," vypověděl Blennerhassett. " Plazilo se to mezi palubní a přístrojovou deskou a já po chvíli zaregistroval, že je to had," vypověděl pilot.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Škrtič ve vlaku! Obrovský hroznýš ohrožoval cestující


Podle Blennerhasseta byli zaměstnanci letiště nejprve skeptičtí a historce o hadovi v kokpitu nechtěli věřit. "Když jsem ale požádal o nouzové přistání, začali mě brát vážně," sdělil pilot.


Ředitel společnosti Air Frontier Geoffrey Hunt řekl, že je to první případ tohoto druhu v Darwinu. "Už jsem slyšet o krokodýlech v letadle, ale o hadech zatím ne," řekl Hunt.


Po přistání letadlo prohledali profesionální chytači hadů, avšak plaza nenašli. "Dokud si nebudeme jistí, že had již není na palubě, letadlo zůstane na letišti a nebudeme jej používat," prohlásil Hunt.

maš tn.cz / Mediafax