Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.10. 2010 20:28

Británie zvýšila kvůli terorismu varování pro své občany v Německu a ve Francii

Britská vláda vydala v neděli nové varování před terorismem pro své občany ve Francii a v Německu. Z "obecného ohrožení" zvýšila stupeň varování na "vysoké riziko", informuje agentura Reuters.

"Zvýšili jsme stupeň varování pro naše občany, kteří se nacházejí ve Francii a v Německu. Jako ostatní velké evropské země i my reagujeme (na možné teroristické ohrožení) zvýšením bezpečnostních opatření," uvedlo britské ministerstvo zahraničí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Česko zpřísňuje bezpečnostní opatření na Ruzyni kvůli teroristům

 

Británie tak reaguje na varování, které v neděli vydaly svým občanům Spojené státy. Ty doporučují, aby Američané byli obezřetní při svých cestách do Evropy, kde hrozí potenciální nebezpečí teroristických útoků.

 

Západním tajným službám se začátku tohoto týdne podařilo odhalit spiknutí. To však bylo teprve v počátečních fázích příprav. Koordinované útoky teroristů měly směřovat právě na metropole ve Velké Británii, v Německu a ve Francii.


PODÍVEJTE SE:

Bezpečnostní opatření v evropských metropolích

 

Evropské bezpečnostní síly uvedly, že útoky by měly mít podobný průběh jako teroristický úder na indickou Bombaj v roce 2008, kdy teroristé útočili na městské památky, luxusní hotely i restaurace. V Bombaji tehdy zemřelo 170 lidí.

 

Tajným službám se však prozatím nepodařilo teroristům plán překazit. Nikdo údajně zatčen nebyl, několik jednotlivců je pouze pod stálým dozorem. Evropa proto stále zvyšuje svá bezpečnostní opatření.

 

Podle amerických představitelů aktuální útoky na Evropu plánují teroristické buňky v pákistánském kmenovém území a s největší pravděpodobností se do příprav zapojil také Usáma bin Ládin.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax