Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 3. 2010

Britský chlapec unesený v Pakistánu je na svobodě

Uneseného chlapce Sahila Naqqashe se podařilo osvobodit.

Pětiletý Brit, unesený lupiči v Pákistánu, byl nalezen živý a zdravý.

Ozbrojení lupiči unesli Sahíla Saída 4. března, když byl s otcem Rádžou na návštěvě Pákistánu, odkud jeho rodiče pocházejí. V domě Sahílovy babičky ve městě Džhalumu bylo v době loupeže 10 členů rodiny. Zloději je několik hodin mlátili, pak vzali peníze, šperky i chlapce a uprchli.

 

PSALI JSME: Ozbrojenci v Pákistánu unesli britského šestiletého chlapce Za chlapce lupiči požadovali výkupné 100 000 liber (2,8 milionu korun).

 

Policisté objevili hocha ve městě Dinga, 30 kilometrů od domu babičky. Zatím není jasné, jak chlapec vyšel na svobodu - zda bylo zaplaceno výkupné, nebo ho policisté vypátrali a osvobodili.

 

Britský diplomat Adam Thomson v Islámábádu označil propuštění chlapce za "fantastickou zprávu". "Chtěl bych poděkovat policistům za jejich podíl na návratu Sahíla do bezpečí," řekl diplomat.

 

Rodina chlapce byla zprávou nadšena. "Jsme doma. Celá rodina se sešla a jsme šťastní a děkujeme bohu," řekl ve městě Džhalumu chlapcův prastrýc. Těšil se, že malého Sahíla za několik hodin uvidí.

 

Matka Akila, která je v anglickém Manchesteru, už se synem telefonovala. V souvislosti s únosem bylo zadrženo několik lidí. Čtyři policisté, kteří pozdě reagovali na nouzový telefonát rodiny, byli postaveni mimo službu.

tn.cz / Mediafax