Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2013 21:30
nové svědectví

Byla to vražda, říká zdroj z egyptské policie. Hlavním podezřelým je otec

Zdroj: TV Nova

Tragická smrt dvou českých turistek v egyptské Hurgadě nebyla náhodná. Dokazuje to stále více faktů, které se objevují.

"Na 60 procent je za tím vražda, z níž je podezřelý právě manžel," sdělila Lidovým novinám egyptská policie. Muž, který tragédii původně označovanou za důsledek otravy jídlem, jako jediný z tříčlenné rodiny přežil, je kvůli vyšetřování stále v Egyptě. "Jeho cestovní pas má místní policie," uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová.
 

Že ženy nezemřely po otravě jídlem, se začalo spekulovat už ve chvíli, kdy lékaři potvrdili, že nikdo jiný se v hotelu jídlem neotrávil. Otravu neprodělal ani manžel Moniky, který si ní a jejich dcerou trávil poslední hodiny.
 

Objevily se i rozpory v jeho výpovědi. Zatímco on tvrdil, že dceru našel mrtvou na posteli, lékař, který přijel mrtvoly ohledávat, prozradil, že zkroucená těla ležela na podlaze. Sousedka rodiny navíc vypověděla, že z jejich pokoje slyšela křik.
 

Definitivě nicméně do případu úmrtí matky a dcery vnesou světlo výsledky pitvy, která by měla být hotová do týdne.
 


Rodina původně měla z Hurgady odletět v pondělí. Muž zatím zůstává v pětihvězdičkovém hotelu Titanic Palace, kde s manželkou a dcerou trávil dovolenou. K dispozici mu je psycholožka vyslaná z Česka. "V jakém stavu muž je, ale říct nechtěla kvůli lékařskému tajemství," napsal deník.
 


V zemi je nyní poslední víkend postního měsíce ramadánu, což komplikuje i komunikaci s místními úřady. "Jsme v informačním vakuu. Stále není jasné, kdy se bude moci náš klient vrátit do republiky, ani kdy by mohlo dojít k převozu těl. Nezbývá nám než čekat," řekla Dagmar Koutská z pojišťovny Allianz, u které je český turista pojištěn. V případě, že by se věci pohnuly o víkendu, jsou prý i tehdy připraveni zajistit klientovi odvoz domů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VELKÝ PŘEHLED: Pozor na nebezpečné země! Vite, kde nejvíc hrozí únos nebo smrt?
 

vrl tn.cz / ČTK