Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2010

Campbellová dostala velký diamant od Taylora, řekla Farrowová

Herečka Mia Farrowová v pondělí před Mezinárodním trestním tribunálem v Haagu vypověděla, že se jí modelka Naomi Campbellová přiznala, že od bývalého liberijského prezidenta Charlese Taylora dostala "velký diamant". Informuje o tom agentura Reuters.

"Řekla mi, že ji v noci vzbudili nějací muži, kteří klepali na její dveře a řekli jí, že je poslal Charles Taylor. Dali jí prý velmi velký diamant," sdělila Farrowová soudu.
 

PODÍVEJTE SE NA TELEVIZNÍ REPORTÁŽ

 

Zdroj: TV Nova


Herečka dále uvedla, že Campbellová chtěla diamant věnovat dětské nadaci Nelsona Mandely.
 

PSALI JSME:

Modelka Campbellová přiznala u soudu, že dostala "krvavé" diamanty
 

Modelka Campbellová před soudem vypovídala již minulý týden a sdělila, že dostala balíček s diamanty v roce 1997 po charitativní večeři v Jihoafrické republice. Campbellová si údajně není jistá, že diamanty poslal právě Taylor.
 

Žaloba uvádí, že výpověď modelky pomůže spojit Taylora s drahokamy, jež posloužily k financování občanské války v Sieře Leone v letech 1991 až 2001. Proto se jim říká "krvavé diamanty".
 

Liberijský exprezident podle žaloby přijel v roce 1997 do Jihoafrické republiky s diamanty, za něž měl údajně nakoupit zbraně pro povstalce z Jednotné revoluční fronty RUF. Povstalci během občanské války v Sieře Leone vraždili obyvatelstvo a usekávali civilistům končetiny. Několik z těchto diamantů měl dát i Campbellové.
 

Podle obžaloby povstalci z RUF dovolili Taylorovi těžit diamanty v oblastech Sierry Leone, které ovládali.
 

Dvaašedesátiletý Charles Taylor je prvním africkým prezidentem, který je souzen za válečné zločiny. V červenci prohlásil, že obvinění vůči němu jsou smyšlená a že se pouze pokoušel v sousední Sieře Leone zprostředkovat mezi vládou a rebely mír.
 

Konflikt v Sieře Leone patří k nejkrutějším občanským válkám v Africe, v letech 1991 až 2001 zemřelo 250 000 lidí.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.