Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2015 18:15
masakr v paříži

Podívejte se, čím naštval časopis krvavé zabijáky. GALERIE

Kontroverzní obálky satiristického časopisu Charlie Hebdo - 6
Zdroj: Oficiální zdroj

Vše nasvědčuje tomu, že na redakci časopisu Charlie Hebdo v Paříži útočili radikální muslimové. Magazín si z islámu a proroka Mohameda dělal legraci dlouhodobě.

Jedenáct mrtvých, deset zraněných - taková je aktuální bilance masakru, při němž dvojice maskovaných mužů s útočnými puškami vyvraždila redakci humoristického a satirického francouzského časopisu.


Titul Charlie Hebdo ležel muslimům v žaludku už několik let - minimálně od konce roku 2011, kdy redakce vyhlásila, že šéfredaktorem právě vydaného čísla je prorok Mohamed.

 

Vše o masakru v redakci francouzského časopisu najdete zde


Časopis tenkrát na obálku umístil karikaturu nejdůležitějšího muže islámu, který hlásí: "Sto ran bičem těm, kdo neumřou smíchy!".


17

GALERIE: Kontroverzní obálky satiristického časopisu Charlie Hebdo

Zdroj: Oficiální zdroj

Kontroverzní obálky satiristického časopisu Charlie Hebdo - 7

Hodnocení:


Odpovědí islámských radikálů bylo to, že den po vydání kontroverzního čísla přiletěla do redakce zápalná láhev. To ovšem novináře a karikaturisty nezastrašilo a dál chrlili obálky s muslimskými postavičkami, koránem, Židy a dalšími provokativními kresbami.


Poslední kapkou, která nejspíš vyprovokovala dvojici maskovaných střelců ke krvavému masakru, byl obrázek, který redakce vyvěsila na Twitter.


Poslední karikatura časopisu Charlie Hebdo si vzala na mušku šéfa Islámského státu
Zdroj: Twitter


Na kresbě je vůdce Islámského státu Abú Bakr al-Baghdádí, který neviditelnému publiku přeje "hlavně zdraví."

pez TN.cz

Diskuze

7.1. | 21:05 bard-lidu
8
Náhlasit nevhodný komentář
Já myslím, že největší "pohoršení" nad karikaturami mají muslimští duchovní. To jsou ti, kteří obyčejným lidem vtloukají do hlav ten jejich Korán. A mají obavy, aby náhodou po úpadku zájmu o Islám nepřišli o živobytí a nadvládu nad prostými lidmi. Odtud bych začal hledat pachatele ...
7.1. | 17:01 satanastatanas
-11
Náhlasit nevhodný komentář
K cemu je vubec to OSN dobry? Neni lepsi jeho ukoly rovnou predat te opici z Fasingtonu?
7.1. | 15:03 pan-the
1
Náhlasit nevhodný komentář
To nic, to je jen " kapitalismus a fašismus" a americká demokracie ve které si každý dělá co chce.............................................Velvyslanec Sýrie v OSN Bašár Džaafari si v OSN stěžoval na nelegální cesty řady západních úředníků a politických činitelů, mimo jiné amerického ...