Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2010

Český pavilon na EXPO 2010 viděly už dva miliony návštěvníků

Český pavilon na Expo 2010
Zdroj: Oficiální zdroj
Český pavilon na Expo 2010

Český pavilon na Všeobecné světové výstavě EXPO v Šanghaji přivítal dvoumiliontého návštěvníka.

 Stal se jím čínský obchodník Wu Bo, informovala v sobotu agenturu Mediafax produkční marketingu a komunikace Českého pavilonu Tereza Králová.

 

Jubilejního návštěvníka přivítala ředitelka pavilonu Miloslava Kumbárová, která mu předala propagační materiály o České republice. Byly mezi nimi knihy Perly České republiky a Metropolis, křišťálová socha lva a dárkový balíček českého piva.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

O český pavilon na Expu je velký zájem

 

"Myslím, že jsem měl velké štěstí. Jsem za všechny dary vděčný. Radost mám hlavně z českého piva, na které se těším," řekl Wu. Český pavilon se mu velmi líbil. "Je úžasný. Je na něm vidět, že si na něm Česká republika dala opravdu záležet," uvedl.

 

Český pavilon patří od začátku výstavy mezi nejnavštěvovanější. Denně jeho branami projde 45 až 50 tisíc lidí.

"Jsme velmi rádi, že jsme mohli dvoumiliontého návštěvníka přivítat v tak krátkém čase," řekla ředitelka pavilonu Kumbárová. Je to úspěch zejména oproti minulému EXPO v japonském Aichi, kde Český pavilon za celou dobu trvání výstavy navštívilo jen 1,7 milionu lidí.

 

Výstavu EXPO denně navštíví kolem půl milionu lidí

 

Heslo letošní výstavy EXPO je "lepší město, lepší život". Očekává se, že ji na ploše o rozloze 5,3 čtverečního kilometru, kde jsou pavilony rozmístěny, navštíví od 1. května do 31. října 70 milionů návštěvníků. V areálu se uskuteční více než 20 tisíc kulturních představení.

 

 

Český pavilon má půdorys pražského Starého Města. Název expozice je Plody civilizace. Návštěvníci by měli při průchodu imaginárními pražskými uličkami objevovat vystavené exponáty.

 

Mediafax
Reklama