Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 7. 2010

Čeští turisté umírají o prázdninách nejčastěji v Chorvatsku

Chorvatsko - 10
Zdroj: Oficiální zdroj
OPříčinou úmrtí bývají úrazy, nehody či utopení - ilustrační foto

Češi během prázdninových dovolených umírají nejčastěji v Chorvatsku.

Příčinou úmrtí bývají zpravidla úrazy, dopravní nehody nebo utonutí, oznámila v úterý Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

 

"Nejvíce českých turistů umírá během letní turistické sezony v Chorvatsku, což je celkem pochopitelné, jelikož je Chorvatsko vůbec nejpopulárnější českou zahraniční dovolenkovou destinací, kterou vloni navštívilo 814 tisíc českých turistů," uvádí AČCKA.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Autem do Chorvatska pohodlně za pár hodin. RADY

 

Pobyt v zahraničí Čechům znepříjemňují také zlomeniny, pořezání, odřeniny, šlápnutí na mořského ježka, respirační choroby a zažívací potíže.

 

"Ohledně zažívacích potíží „hraje prim“ Egypt s tzv. „faraónovou pomstou“, jak se nazývají horečky provázené průjmy," uvádí AČCKA.

 

Asociace upozorňuje, že před každou cestou do zahraničí je dobré uzavřít komplexní cestovní pojištění. Vyzývá turisty, aby nepřeceňovali síly při sportu a neriskovali při řízení automobilů.

 

Ročně zemřou během letní sezony v zahraničí desítky českých turistů. Loni se z dovolené do Česka nevrátilo 75 lidí, v roce 2008 to bylo 83 českých turistů. Před třemi lety dokonce 100 Čechů.

Mediafax
Reklama