Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.3. 2014 13:56
Poslední přání

Chlapec (12) brzy OSLEPNE! Napsal seznam míst a věcí, které chce ještě vidět!

Chlapec, který ztrácí zrak
Zdroj: facebook.com

Dvanáctiletého chlapce čeká opravdu smutný osud - brzy oslepne. Na popud rodičů si tedy napsal seznam posledních přání a sny se mu postupně plní!

Dvanáctiletý Louis Corbett z Nového Zélandu, kterému rodina a přátelé říkají Louie, rychle ztrácí svůj zrak v důsledku onemocnění, jež se nazývá retinitis pigmentosa, a na celém světě jí trpí zhruba dva až tři miliony lidí. 

 

Louie trpí tímto progresivním onemocněním, a tak se on i jeho okolí smiřuje s faktem, že brzy ztratí schopnost vidět svět kolem sebe. Chlapcovi rodiče se snaží, aby ještě poznal co nejvíc. "Letos se budeme snažit naplnit jeho svět tolika krásnými obrázky, jak jen budeme moct," řekla CNN chlapcova matka Catherine Corbett.

 

Malý Louie byl požádán, aby sestavil něco jako seznam posledních přání. Měl na něj napsat věci a místa, která by chtěl ještě v životě vidět. Na jeho seznamu se objevily například tyto položky: Grand Canyon, Niagarské vodopády, Empire State Building a centrála společnosti Google v Kalifornii.

 

 

Louie je ale i sportovní nadšenec, a tak jeho přáním také bylo zahrát si s basketbalovým týmem Boston Celtics. "O nic jiného se nestará, do tohoto sportu je opravdu zapálený," sdělila matka podrobnosti o synově snu. Louie podnikl dlouhou cestu z rodného Aucklandu a svůj sportovní sen si, díky rodině a sponzorům, s nadšením splnil.

 

O chlapcově příběhu a seznamu se dozvěděl Warren Casey z Aucklandu, generální ředitel software firmy v Bostonu, a přispěchal s finančním darem, aby si Louie své sny mohl splnit. "To byla náhoda," řekl CNN a dodal: "Udělal jsem to, protože Corbettovi jsou moji sousedé." Díky sociálním sítím se přidávají další dárci. Za pouhé čtyři týdny dostal chlapec na splnění svých snů asi 25.000 dolarů, tedy přibližně půl milionu korun. Díky štědrosti si tedy chlapec splní svá poslední přání. 

pet TN.cz
Reklama