Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.9. 2012 22:06
Náhradní matka

Cindy porodila své třetí dítě a zároveň své první vnouče

Zdroj: TV Nova

Porodila své vlastní vnouče. Američanka Cindy (53) dala své dceři Emily (32) ten největší dar, být matkou. Emily totiž odstranili lékaři dělohu, plod tak mohla donosit jen náhradní matka.

Že své tchyni vděčí za všechno, to by asi mnoho mužů neřeklo. U Američana Mikea Jordana to ale platí určitě. Nebýt tchyně Cindy, nepoznal by pro něj zatím nejkrásnější pocit, být tátou malé Elle.
 

Ještě před rokem si přitom Mike a jeho žena Emily mysleli, že vlastní miminko mít nikdy nebudou. Emily našli rakovinu děložního čípku a verdikt lékařů byl neoblomný. Pokud chce přežít, děloha musí pryč. Na operaci šla týden potom, co zjistila, že je těhotná. Couvnout ale nemohla. Zatímco se Emily utápěla v depresích, její matka přišla s nečekanou nabídkou. Své vnouče donosí sama.
 

"Nejprve jsme vůbec nevěřili, že to je možné,“ říká dcera Emily. Šanci však lékaři potvrdili. Emily totiž zůstaly vaječníky a její matka byla i v 53 letech ve skvělé formě. Po hormonální terapii jí tak do dělohy implantovali embryo vytvořené ve zkumavce.
 

 

Těhotenství proběhlo bez komplikací a minulý týden Cindy porodila své třetí dítě a první vnouče zároveň, zdravou holčičku Elle. Náhradní matky už porodily desítky dětí i u nás v Česku. Kolik jich ale rodilo, to se neví. Oficiální statistiky se totiž nevedou.
 

s přispěním Michaely Šmídové tn.cz / juz
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?