Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.7. 2010 07:21

Chlapec zavraždil tři sourozence a matku. Pak spáchal sebevraždu

břitva
Zdroj: oficiální zdroj
Chlapec podřízl břitvou hrdla svým dvěma sestrám. Ilustrační foto.

Čtrnáctiletý chlapec C.J. Jones ve čtvrtek podřízl břitvou hrdla svým dvěma sestrám, založil v bytě požár, ve kterém uhořela jeho matka a dvouletý bratr, a nakonec si sám podřízl krk. Informuje o tom v pátek server deníku The New York Times.

Oběťmi krvavého řádění C.J., které se odehrálo v okrsku Staten Island, je 30letá Leisa Jonesová, její dvouletý syn Jermaine, sedmiletá dcera Melanie a o dva roky starší dcera Brittany.


Požár bytu, který vypukl ve čtvrtek kolem čtvrté hodiny ranní místního času (10 hodin SELČ), byl podle policie od počátku podezřelý. Během čtvrtečního odpoledne vyšetřovatelé objasnili, k jakému masakru v rodině došlo. "Vyklubala se z toho nejohavnější věc, jakou jsme kdy viděli," řekl příslušník newyorského hasičského sboru, který se účastnil vyšetřování příčin požáru.


Ačkoliv je podle vyšetřovatelů několikanásobná vražda a sebevražda nejpravděpodobnějším vysvětlením incidentu, případ stále nechávají otevřený. Jedna věc je podle nich ale již naprosto jasná, a to, že požár byl založen úmyslně. "Vyloučili jsme všechny možné nahodilé příčiny vzplanutí," řekl hasič.


Podle policie byl C.J. již několikrát trestán za úmyslné zakládání požárů. Rovněž byl prý nedávno podmínečně vyloučen ze školy, když napadl zástupce ředitele.


Sousedé rodiny byli zprávou o brutálním činu C.J. zaskočeni. Nicholas Cotton, který bydlí nad bytem Jonesové, řekl, že celou rodinu viděl ve středu večer. "Seděli venku, jak to dělali každou noc, když se chtěli vyhnout vedru uvnitř. Hráli si, děti byly děti a matka je hlídala," řekl.


"Nikdy jsme neviděli, že by měli nějaký konflikt. Dívky k nám často přicházely a byly velice šťastné," řekla Jacqueline Brooksová, která se o Melanii a Brittany starala ve všední dny odpoledne, když byla jejich matka v práci.
 

Mediafax
Reklama