Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 2. 2015
Každý den jinak

Další změna! Zbraně pro Ukrajinu přichystám, řekl senátor USA

Johm McCain
Zdroj: oficiální zdroj

Vlivný republikánský kongresman John McCain chce připravit zákon o vyzbrojení Ukrajiny, pokud se americký prezident Barack Obama sám k dodávkám zbraní pro Kyjev neodhodlá.

McCain to ve čtvrtek prohlásil na tiskové konferenci. Americký ministr zahraničí John Kerry, který dnes navštívil Kyjev, řekl, že Obama o možnosti zbraňových dodávek rozhodne brzy. Kerry zároveň zdůraznil, že Spojení státy dávají přednost diplomatickému řešení krize.


Senátor McCain, který platí za Obamova tvrdého odpůrce a kritika, zbrojní podporu ukrajinské armády schvaluje. Na tiskové konferenci, kde ohlásil úmysl připravit příslušný zákon, ho doprovázela asi desetičlenná skupina republikánských i demokratických senátorů. Podle Reuters je to další nátlak na Obamu, aby poskytl Ukrajině zbraně.


Loni v prosinci již americký Kongres schválil právní předpis, který umožňuje zbrojní dodávky na Ukrajinu. Obama sice tento zákon podepsal, nadále ale může rozhodnout, zda zbraně skutečně Ukrajině poskytne. McCainův ohlášený návrh zákona by dodávky automaticky vyžadoval. Ačkoli mají republikáni v Senátu i Sněmovně reprezentantů pohodlnou většinu, prezident může rozhodnutí zákonodárců vetovat.


e Washingtonu se v poslední době spekulovalo, že Obamova administrativa změní dosavadní přístup, který je omezen na diplomatickou pomoc a dodávky podpůrného vojenského materiálu, nikoli však zbraní.


V úterý ale mluvčí Bílého domu Josh Earnest prohlásil, že je nereálné předpokládat, že USA by mohly Ukrajině poskytnout pomoc v takovém rozsahu, aby se ukrajinské ozbrojené síly vojensky vyrovnaly Rusku. Dodal také, že USA podporují mírové řešení. Tím podle některých komentáře avizoval, že žádné zbraně Washington na Ukrajinu nepošle.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.2. | 17:34 overal
12
Klasická politika USA čím více rozrserem svět, tím bude lépe v USA. Nyní se jim ...
6.2. | 13:09 vlad-tepes
-9
na malou chvilku byli ke spatreni v dokumentarnim filmu "men in black ...
10.2. | 17:36 Radek Skrovanek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Válečný štváč McCain se nezastaví před ničím.Bude zálibně hledět jak na Ukrajině umírají mladí lidé pro americkou demokracii,hlavní je ,že rozrůstající se válka bude daleko od amerických břehů,třeba ho zastavit za každou cenu...
10.2. | 10:56 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
VLadko,, mas recht, za tebe se musim stydet nejen ja..Jen se divim ze takove sproste prase jako ty tady TN trpi..Ikdyz musim uznat ze ve chlivku nejses sam..Jenze ti ostatni ani nevi -zacotomaj..
8.2. | 01:57 vlad-tepes
-1
Náhlasit nevhodný komentář
uploadme.me/image/mn
8.2. | 01:57 vlad-tepes
-1
Náhlasit nevhodný komentář
tys na to trousile konecne kapnul. stydet by ses mel. a to nehoraznym zpusobem. jsem rad, ze ti to konecne doslo.
7.2. | 15:37 lup3
5
Náhlasit nevhodný komentář
Jo pičo pošli zbraně na UK a my ti pak pošleme imigranty z UK, co do EU budou štěstím bez sebe prchat. Kokote americkej
7.2. | 11:19 Jiri Voves
5
Náhlasit nevhodný komentář
USA na dálku zdravotně "vyšetřovala" Putina -což kdyby si zkusili vyšetřit toho McCaina,byl by to asi zajímavý výsledek .zřejmě se nestarají o zdraví vlastních politiků a také by měli mít více politiků ve středním věku a méně těch senilních .
7.2. | 09:03 satanastatanas
5
Náhlasit nevhodný komentář
Panove, jak to tu ctu, nemeli bychom se stydet? Vzdyt mi tu Melmujem primo ukazkove,, uz me to fakt nebavi ...Spis bychom se meli venovat tomu "vyzehlenymu " ksichtu Mc Caina co se vehementne snazi v Evrope rozpoutat valku..A pred chvili sem dokonce slysel v CR-4 ze prej RUsko chce ...
6.2. | 21:55 satanastatanas
4
Náhlasit nevhodný komentář
No , neni to dobytek? SLovnik to ma jako prasatko a prej je to "podnikatel" On urcite vi zacotoma! Tak blbej ze byto nevedel snad ani nikdo nemuze bejt!!
6.2. | 21:00 pan-the
4
Náhlasit nevhodný komentář
vlad-tepes- ani ten hňup co stále neví "zacotomá" - estébák, žádnou firmu nemá, lže lidem na tn.cz nonstop 24 hodin denně, 7 dní v týdnu už pět let. prachy bere od amerických pedofilů.za propagaci buzerantů a fašistů na Ukrajině. .
6.2. | 20:34 zacotomame
-9
Náhlasit nevhodný komentář
pan thebil, ty tak máš co mluvit o buzerantech zatím co si tady s novusem vzájemně oslintáváte výtrusníky. Ty shnilej ejakuláte z mrtvý opice.