Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2015 17:15
Amerika v šoku

Další zvěrstvo: Radikálové z IS zavraždili mladou ženu!

Kayla Jean Mueller - 2
Zdroj: isifa.com

Radikální islamisté z Islámského státu zavraždili šestadvacetiletou rukojmí Kaylu Jean Muellerovou. Informaci dnes potvrdila rodina zavražděné i prezident Obama.

Bílý dům dnes vydal prohlášení, ve kterém potvrdil, že humanitární pracovnice Kayla Jean Muellerová, kterou radikálové z Islámského státu drželi jako rukojmí, zemřela.

 

Kayla Jean Mueller
Zdroj: isifa.com Mladá žena, kterou zavraždili radikálové z IS, se věnovala pomoci druhým.

 

"Se zlomeným srdcem sdělujeme, že jsme obdrželi potvrzení, že Kayla Jean Muellerová přišla o život," uvedli v úterním prohlášení rodiče zavražděné ženy Carl a Marsha Muellerovi a její bratr Eric Mueller. "Jménem amerického lidu, tlumočíme Michelle a já naši nejhlubší soustrast Kaylině rodině," stojí v prohlášení prezidenta Baracka Obamy. Muellerová pocházela z Arizony a dlouhodobě pracovala jako humanitární pracovnice, mimo jiné i v Africe.

 

 
 
Džihádisté z Islámského státu požadovali výkupné 6 600 000 dolarů (přes 161 000 000 korun) za její propuštění. Šestadvacetiletá Američanka zmizela v srpnu 2013 poté, co radikální islamisté obsadili syrské město Aleppo. Mladá žena byla údajně natočena na video, na kterém s burkou na hlavě prosí o život.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:


 

pet TN.cz