Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.7. 2010 12:41

Dcera polského prezidentského páru dostane pojistku 18,5 milionu korun

Marta Kaczyńská, dcera polského prezidentského páru, který v dubnu zahynul při letecké nehodě u Smolenska, dostane vyplacenou pojistku. Podle čtvrtečních informací polského serveru Super Express se jedná o 3 miliony zlotých (18,5 milionu korun).

Prezidentská kancelář ročně platila prezidentskému páru pojistku ve výši 12 tisíc zlotých (74 200 korun). Život prezidenta Lecha Kaczyńského byl pojištěn na dva miliony zlotých (12,3 milionu zlotých), život Marii Kaczyńské na jeden milion zlotých (6,2 milionu korun).

 

PSALI JSME:

Polsko o tragédii u Smolensku měsíc po katastrofě nic neví

Příčinou havárie u Smolensku může být poloha radiomajáků

Tragédie u Smolensku má jasnější obrysy

 

Informace o výši pojistného redakci serveru Super Express potvrdila tisková kancelář prezidentského úřadu. Pojistka se týkala mnoha možných pojistných událostí včetně cestovního pojištění pro celý svět.

 

Stejnou pojistku jako Lech a Maria Kaczyńští měl od roku 2001 i jeho předchůdce Aleksander Kwaśniewski s manželkou. Za nich ale prezidentská kancelář platila roční pojistku 19 tisíc zlotých (117 500 korun).

 

Polský prezident Lech Kaczyński, jeho manželka Maria a dalších 94 lidí zahynuli v sobotu 10. dubna při havárii prezidentského speciálu, který letěl z Varšavy do západoruského Smolenska. Prezident měl v Rusku uctít památku obětí katyňského masakru.

 

Připomeňte si nehodu polského vládního letounu v ruském Smolensku: 

 

 

tn.cz / Mediafax