Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 9. 2012
už ho mají

Dopadli posledního narkobarona: Byla za něj odměna 5 milionů dolarů

Daniel El Loco Barrera
Zdroj: Twitter
Daniel El Loco Barrera

Za kolumbijského kokainového krále Daniela Barreru Američané vypsali stejně vysokou odměnu jako za Usámu bin Ládina a policie po něm pásla 20 let. Včera ho dopadli.

Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos v úterý večer oznámil, že byl dopadenposlední velký kolumbijský drogový boss Daniel Barrera přezdívaný El Loco, Šílenec. Po několikaměsíční spolupráci se Spojenými státy a dalšími zeměmi ho dopadli ve venezuelském městě San Cristobal.
 

"Poslední velký kápo padl, „ řekl Santos s tím, že Barrerovo zadržení je pro kolumbijské podsvětí velmi silnou ránou.
 

Jak moc je Barrera významným zločincem, ukazuje hned několik faktorů. Kromě toho, že zatčení oznámil sám prezident Kolumbie a spolupracovali na něm americká CIA i britská MI6, za informace vedoucí k jeho dopadení byla vypsaná odměna 5 miliónů dolarů. To je stejná částka jako za Usámu bin Ládina. Autority ale nesdělily, jestli si odměnu někdo odnesl.

 

 

Legenda jihoamerického drogového podsvětí Barrera (50) se podle kolumbijského prezidenta neštítil ničeho. Měl na svědomí únosy, vraždy i pašování kokainu. Podle odhadů ho za poslední roky jen do Spojených států dostal na 900 tun. Z utržených peněz financoval boj marxistických gueril v Kolumbii. V roce 2010 našla policie v jeho dvou domech 29 milionů dolarů a 17 milionů eur.
 

El Loco je už třetí kolumbijský narkobaron, kterého se v poslední době podařilo dopadnout. 3. června venezuelské autority dopadly Diega Pereze Henaou (41) a loni v listopadu byl zatčen Maxmilian Bonilla Orozco (39).
 

hel TN.cz