Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.10. 2013 07:26
Zabarikádoval se

DRAMA VE FAST FOODU: Muž hrozil, že vše vyhodí do vzduchu. Jako rukojmí držel i děti

německá policie
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Šestatřicetiletý majitel fast foodu se zabarikádoval ve svém podniku. Jako rukojmí vzal 12 lidí, mezi nimiž byly i děti. Muž vyhrožoval, že celý podnik i se všemi lidmi vyhodí do povětří! Policie ho ale ráno zatkla.

Několikahodinové drama v německém Freiburgu skončilo, policie ráno zatkla 36letého provozovatele podniku, který v tamním bistru držel rukojmí. Mezi 12 zadržovaných byly dokonce i děti!
 

Provozovatel restaurace s rychlým občerstvením se ve městě na jihozápadě Německa zabarikádoval i s 12 rukojmími. Muž, který má u sebe podle policie hořlaviny, vyhrožuje, že se vyhodí do povětří.
 

Muž se v bufetu krátce po čtvrteční 19. hodině zabarikádoval s 12 příbuznými a známými, kteří se jej snažili přemluvit, aby se vzdal. Není zcela vyloučeno, že jsou uvnitř dobrovolně. Policie předpokládá, že dříve několikrát trestaný muž je ozbrojený a nebezpečný.Mezi zadržovanými je i několik dětí, tvrdí policie.
 

Policie s mužem navázala telefonický kontakt a pokoušela se jej přesvědčit, aby se vzdal. Nakonec ho ráno odvedla v poutech. Motiv počínání muže není jasný, neformuloval totiž žádné požadavky.
 


Muž se měl ve čtvrtek dostavit k soudu, ale nepřišel. Zatím není jasné, kvůli čemu je stíhán. Podle policejního mluvčího je však vystaven silnému emočnímu vypětí. Na místo bylo vysláno mnoho policistů včetně speciální jednotky. Okolí bylo uzavřeno.

tn.cz / ČTK / hmr