Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 5. 2010

Drogové kartely v Mexiku si vyřizovaly účty - 18 mrtvých

Mexické drogové kartely si vyřizovaly účty, na severozápadě země připravily během 12 hodin o život 18 lidí a 20 dalších zranily. V neděli o tom informoval deník Latin American Herald Tribune.

Řádění skupiny mužů se samopaly v baru Juanas ve městě Torreón na jihozápadě mexického státu Coahuila si vyžádalo osm obětí. Dalších 20 lidí utrpělo zranění. Incident se odehrál při slavnostním otevření podniku.

 

Město v severní části Mexika přitom nedávno zažilo podobný případ – 31. ledna v místním baru Ferrie zemřelo při útoku členů některého z mexických drogových kartelů osm lidí.

 

ČTĚTE TAKÉ:


Samopaly ze zlata: zbraně drogových dealerů jsou pořádně ujeté

 

Policisté ve státě Durango hlásili v průběhu půldne 10 obětí násilí spojeného s drogovým obchodem.

 

Několik ozbrojených mužů tam střílelo po vozidle, které patřilo policistům z města Sombrerete ve státě Zacatecas, který s Durangem sousedí. Dva policisté a čtyři civilisté zemřeli.

 

O něco později místní příslušníci pořádkových sil objevili čtyři bezhlavá těla v opuštěném terénním voze na parkovišti. Vedle těl ležely i hlavy.

 

Krátce po své inauguraci v prosinci 2006 mexický prezident Felipe Calderón vyhlásil drogovým kartelům válku. Od té doby zemřelo v Mexiku kvůli drogovému násilí na 23 tisíc lidí.

 

Nejhorší situace je v severní části Mexika včetně států Coahuila, Nuevo León a Chihuahua.

tn.cz / Mediafax
Reklama