Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.7. 2010 21:11

Polským prezidentem je Komorowski. Kaczyński prohrál jen těsně

Bronisław Komorowski vede po sečtení výsledků v 95 procentech volebních obvodů v druhém kole prezidentských voleb v Polsku nad svým soupeřem Jarosławem Kaczyńským o více než pět procent. Informuje o tom v pondělí agentura Reuters a polský server newsweek.

Maršálek Sejmu a úřadující polský prezident Bronisław Komorowski, nominovaný vládní Občanskou platformou (PO), získal 52,63 procent hlasů, pro jeho soupeře a kandidáta opoziční strany Právo a spravedlnost (PiS) Jarosława Kaczyńského hlasovalo 47,37 procent voličů, uvedla volební komise. Volební účast dosáhla 55,29 procenta. Konečné výsledky komise oznámí v pondělí brzy odpoledne.

 

POSLECHNĚTE SI PRVNÍ VĚTY, KTERÉ ŘEKL KOMOROWSKI BEZPROSTŘEDNĚ PO ZVOLENÍ

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

PROFIL: Tichý aristokrat Komorowski vyrůstal mezi skauty

 

Podle předběžných výsledků Komorowski vyhrál na západě, severu a jihozápadě Polska. Kaczyński naopak získal oblasti tradičně nakloněné jeho rodině - Podkarpatské a Mazovské vojvodství kromě Varšavy.

 

PODÍVEJTE SE:
Reportáž TV Nova

 


Newsweek připomíná, že výsledky ve velké části volebních obvodů se příliš nelišily od povolebních odhadů. Podle průzkumu agentury SMG/KRC měl Komorowski získat 52,8 procenta, Kaczyński 47,4 procenta.

 


Kaczyński po zveřejnění povolebních průzkumů svému soupeři poblahopřál ke zvolení.

Mediafax