Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.3. 2014 12:36
tragické neštestí

EXPLOZE na Manhattanu: Našli již 6 mrtvých

Výbuch v New Yorku - 4
Zdroj: isifa.com

Nejméně šest lidí zahynulo v troskách dvou obytných budov, které se zřítily po explozi na newyorském Manhattanu. Čtyři další osoby policie stále pohřešuje. Zraněno bylo podle zdravotníků přes 60 lidí, z toho tři děti. Newyorský starosta Bill de Blasio za příčinu zřícení budov označil na základě předběžných informací únik plynu.

 

K výbuchu došlo na rohu 116. ulice a Park Avenue v manhattanské čtvrti Harlem ve středu půl hodiny po deváté ráno (okolo 14:30 SEČ). První tři těla ženských obětí objevili záchranáři již během středy, další tři - dva muže a ženu - během prohledávání trosek v posledních hodinách.
 

Desítky zraněných byly převezeny do místních nemocnic, několik z nich je v kritickém stavu, mezi nimi patnáctiletý chlapec s popáleninami na většině těla.
 

Oba zřícené domy měly šest podlaží. V přízemí byl obchod s piany a sídlo církve, zbytek objektů tvořily byty.
 

15

Expoloze na Manhattanu

Zdroj: isifa.com

Výbuch v New Yorku - 1

Hodnocení:

 

 

Na televizních záběrech bylo vidět hustý dým valící se z trosek, které jsou uprostřed bloku obytných budov. Požár způsobený plynovou explozí několik hodin znemožňoval záchranářům zahájit práci v ruinách, která podle amerických médií potrvá nejméně celý dnešní den. Na místě jsou nyní buldozery a další těžká technika, s jejíž pomocí se záchranáři dostávají pod mnohatunové trosky.
 

Ještě než byla příčina výbuchu oficiálně potvrzena, svědci hovořili o tom, že před explozí byl na místě silně cítit plyn. Podle stanice CNN bylo výbuchem zřejmě poškozeno několik okolních domů, kterým může také hrozit zřícení. V místě byl dočasně omezen provoz části nadzemní dráhy, na níž dopadla část sutin.
 

K neštěstí se hned ve středu vyjádřil úřad amerického prezidenta. "Naše myšlenky a modlitby míří ke každému, koho toto neštěstí zasáhlo," uvedl Bílý dům v prohlášení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Výbuch plynu u Národního: Zasáhlo to i Pavelku, Bareše a Prachaře!

Jako Paul Walker: Tenhle herec ale výbuch auta přežil

TN.cz