Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 12. 2014
Hrozí teroristické útoky

Komedie o KLDR se nedočká premiéry! Američané se bojí útoku

The Interview
Zdroj: oficiální zdroj/ youtube.com

Premiéra americké filmové komedie o diktátorovi z KLDR se odkládá. Distributorům a provozovatelům kin totiž hrozí severokorejští hackeři teroristickými útoky. Jde o stejnou skupinu, která před časem napadla servery filmové společnosti.

Američtí vyšetřovatelé prokázali, že za hackerským útokem na servery filmové společnosti Sony Pictures stojí Severní Korea. Oznámila to ve středu televize CNN. S podrobnostmi hodlají veřejnost seznámit během dneška, uvedla televize bez dalších podrobností. Studio Sony Pictures mělo 25. prosince uvést do kin filmovou parodii The Interview pojednávající o atentátu na vůdce KLDR Kim Čong-una. Ve středu ale uvedení snímku do kin studio zrušilo. Hollywoodští herci to kritizovali jako hrozbu pro svobodu projevu a označili to za vítězství hackerů, napsal dnes zpravodajský server BBC News.

 
 
Spekulace o podílu Pchjongjangu na útoku proti producentům kontroverzního filmu The Interview se v médiích objevují už delší dobu. Komediální snímek v Severní Koreji prý vyvolal pobouření. Společnost Sony Pictures ve středu odvolala uvedení kontroverzní filmové parodie, když promítání filmu kvůli hrozbám teroristického útoku odložila či zrušila řada distribučních společností.
 
 
 
 
Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ve středu vydal varování všem firmám, které jsou jakkoli napojeny na výrobu, distribuci nebo propagaci kontroverzního filmu. Upozornil je, že se mohou stejně jako Sony Pictures stát terčem hackerů.
Hollywoodské hvězdy reagovaly na zrušení premiéry snímku s rozhořčením. Herec Ben Stiller to označil za "hrozbu pro svobodu projevu" a Rob Lowe to nazval "vítězstvím" pro hackery, kteří stojí za kybernetickým útokem na Sony.
 
 
Také další osobnosti filmového průmyslu se připojily s odsuzujícími komentáři a obvinily studio, že ustoupilo výhrůžkám hackerů. "Dnes Spojené státy podlehly bezprecedentnímu útoku na základní právo, právo svobody projevu," uvedl oscarový scénárista Aaron Sorkin, který již dříve napadl média za to, že informace prozrazené hackery publikovala.
 
 
Herec Steve Carell prohlásil, že je to "smutný den pro tvůrčí vyjádření". Ve středu vyšlo najevo, že Carellův plánovaný filmový projekt, thriller nazvaný Pchjongjang, který měl pojednávat o člověku ze Západu pracujícím v KLDR, byl zrušen. Komik Jimmy Kimmel na Twitteru podotkl, že odmítnutí kin promítat snímek The Interview je "neamerický projev zbabělosti, který představuje děsivý precedens".
 
 
Filmový producent Judd Apatow nicméně podotkl, že tento krok "jen zaručuje, že film - ať už legálně či nelegálně - zhlédne víc lidí na zemi, než by tomu bylo za normálních okolností". Společnost Sony Pictures vyjádřila "hluboké znepokojení nad snahami potlačit distribuci filmu" a uvedla, že stažení filmu způsobí firmě škody. Za tvůrci kontroverzního filmu a jejich právem na svobodu vyjádření producenti z firmy Sony stojí.
 
 
Před plánovaným promítáním filmu varovala hackerská skupina označující se jako Guardians of Peace (Strážci míru), která dokonce nepřímo pohrozila teroristickými útoky podobnými těm z 11. září 2001. Od listopadu se šířily spekulace, že za útokem a za skupinou Guardians of Peace stojí Severní Korea.

pet tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.12. | 22:45 zacotomame
1
Myslím, že kdyby měli opravdu dobré hackery, už dávno by zatápěli nejen jim, ...
19.12. | 02:22 lopata krocan
-2
Jak můžou mít v severní koreji hackery když tam lid chcípá hlady a internet se ...
20.12. | 10:56 satapi44
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ani KLDR nebo ani Kuba nejsou až takovou hrozbou .Je třeba přehodnotit nepřátele .
19.12. | 23:37 overal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Co takhle komedie o atentátu na prezidenta USA, to by byla teprve legrace, to si nikdo nedovolí ani navrhnout, natož natočit!!
19.12. | 21:11 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tebe asi unesli Ufouni? Vypadas jak kdybys spadnul z Marsu a jeste ktomu na zada!
19.12. | 20:03 vlad-tepes
0
Náhlasit nevhodný komentář
na takovej hack nejsou potreba zadny vyspely technologie za druhe, pokud si s necim severni korea neumi poradit, tak si na to unese lidi. uz v minulosti unsel kim cong il reziserku a herce z jizni korei, aby mu natocili film. take unesli nekolik japoncu, kteri meli ucit tajny severekorejsky agenty ...
19.12. | 12:56 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jizni Korea zakazala pol. stranu ktera podporovala KLDR..Cehopak se Korejsti Demokrate boji? Tech peti opozicniku? Fakt jich je pouze 5 kdo ma v Korei kapitalismu plne zuby?
19.12. | 12:37 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Proc byse mel svet bat Korejcu? Jsou to oni kdo neustale nekoho bombarduji, vrazdi po zemekouli?
19.12. | 12:35 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyz maji opice ve Fasingtonu pristup k internetu proc byto nemohl mit i tlustej Kim? Mimochodem, tlustej Duka ma taky doma internet a mejluje si s Panbickem!
19.12. | 07:42 pechastk
1
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud si někdo myslí, že v KLDR žijí tupci tak je sám tupec. KLDR vlastní vyspělé technologie na dobu jaká je. Nedivím se amíkum z obav , navíc ani nevíte co můžete čekat. Nechci je obhajovat.
19.12. | 02:22 lopata krocan
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Jak můžou mít v severní koreji hackery když tam lid chcípá hlady a internet se k běžnému korejci nemá šanci dostat .Tlusté hovado jak byl u moci jeho fotr tak studovalo ve švýcarsku tak přesně musí dobře vědět co by sním amíci udělali kdyby se jen náznakem pokusil udělat co co bylo 11 září ,to by ...
18.12. | 22:45 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím, že kdyby měli opravdu dobré hackery, už dávno by zatápěli nejen jim, ale především pentagonu. Jen blufují.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme