Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 5. 2011

FUJ! Sperma Strausse-Kahna potřísnilo šaty pokojské

Američtí vyšetřovatelé objevili stopy spermatu bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiqua Strausse-Kahna na oblečení hotelové pokojské, kterou se měl údajně pokusit znásilnit. Informují o tom v pondělí server Mail Online a agentura AFP.

Nejmenovaný policejní zdroj z Paříže uvedl, že americká strana poslala nalezené vzorky DNA do Francie už minulý týden. Test v policejní forenzní laboratoři potvrdil, že to je DNA dvaašedesátiletého Strausse-Kahna.

 
Respektovaný francouzský server Atlantico.fr publikoval zprávu o výsledcích zkoušek. "Tyto testy byly provedeny na vzorcích, které vzala policie poté, co oběť sexuálního útoku řekla, že (Strauss-Kahn) byl s pokojskou v sobotu 14. května v hotelu Sofitel," uvedl server.
 
Strauss-Kahn ale jakékoli obvinění popírá. V neděli napsal dopis adresovaný pracovníkům MMF, v němž se o incidentu zmiňuje jako o "osobní noční můře". Exředitel MMF ujišťuje, že pravda vyjde najevo a on bude nakonec zproštěn viny. Také se omluvil za problémy, které fondu způsobil.
 
Newyorská policie zatkla francouzského ekonoma v sobotu 14. května na letišti JFK v New Yorku krátce před odletem do Paříže. Strauss-Kahn byl obviněn ze sexuálního útoku, pokusu o znásilnění a omezování osobní svobody dvaatřicetileté hotelové pokojské.
 
Po složení kauce ve výši milionu dolarů (17,1 milionu korun) i soudem požadované jistiny pět milionů dolarů (85,7 milionu korun) byl Strauss-Kahn v pátek propuštěn do domácího vězení.

 

Mediafax
Reklama