Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.5. 2009 16:02

Hacker ukradl záznamy milionů lidí. Od vlády chce tučné výkupné

Hacker
Zdroj: oficiální zdroj

Počítačový hacker ukradl v americké Virginii zdravotní záznamy osmi milionů lidí. Po státu požaduje výkupné deset milionů dolarů.

Počítačový hacker, který podle vlastních slov ukradl zdravotní záznamy více než osmi milionů obyvatel amerického státu Virginia, požaduje za jejich vrácení deset milionů dolarů. Zprávu přinesly čtvrteční noviny Washington Post. FBI a státní úřady potvrdily, že případ vyšetřují.

Zpráva se objevila po tom, co se někdo naboural do sítě zdravotnického úřadu Virginie, zrušil jeho webové stránky a nechal na internetu místo nich své požadavky na výkupné. Hacker vyhrožoval, že pokud peníze do čtvrtka nedostane, prodá choulostivá data tomu, kdo zaplatí nejvíc.

"Pozor Virginie, mám teď zdravotní záznamy 8 257 378 pacientů a celkově 35 548 087 vypsaných receptů. Zároveň jsem soubor zálohoval a zakódoval a přitom jsem vymazal originál,“ takový vzkaz nechal vyděrač na zrušeném webu úřadu.

Sandra Ryalsová z Úřadu pro zdravotnické profese státu Virginie potvrdila, že webová stránka je nefunkční. Vypnout jí měl ale údajně samotný úřad, aby ochránil citlivé údaje před dalším možným útokem.

sn tn.cz / tvnoviny.sk
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?