Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.2. 2015 16:14
cesta na ukrajinu

Hollande a Merkelová míří do Kyjeva! Bojí se vypuknutí totální války

Merkelová a Hollande
Zdroj: isifa.com
François Hollande a Angela Merkelová odcestují do Kyjeva vyjednávat klid zbraní.

Francouzský prezident François Hollande a německá kancléřka Angela Merkelová odcestují ještě ve čtvrtek do Kyjeva, kde budou jednat s prezidentem Petrem Porošenkem. V pátek pak dorazí do Moskvy na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

"Společně s Angelou Merkelovou jsme se rozhodli převzít novou iniciativu," prohlásil francouzský prezident. "Přijedeme s novým návrhem, jak konflikt vyřešit," dodal s tím, že tento návrh je založen na respektování ukrajinské územní celistvosti. Při obou návštěvách se bude hovořit o zastavení násilí na východě Ukrajiny, informovali dnes Hollande a mluvčí Merkelové. Hollande na tiskové konferenci rovněž poznamenal, že Francie není nakloněna vstupu Ukrajiny do Severoatlantické aliance.

 

Ve stejnou dobu existenci nové mírové iniciativy potvrdil úřad německé kancléřky. "Vzhledem k vyhrocení násilí v posledních dnech se kancléřka a prezident Hollande rozhodli zvýšit své úsilí, které trvá již měsíce, o nalezení mírového řešení situace na východě Ukrajiny," uvedl kancléřčin mluvčí Steffen Seibert. Boje na východě Ukrajiny si od loňského dubna vyžádaly již více než 5000 obětí.

 

 

Cesta do Kyjeva a do Moskvy by podle Hollandea měla přinést novou dohodu o vyřešení konfliktu, která bude přijatelná pro všechny strany. "Pracovali jsme s Angelou Merkelovou na tom textu několik dní... na textu, který bude přijatelný pro všechny," uvedl prezident. Varoval rovněž před riziky další eskalace konfliktu. "V současnou chvíli jsme ve válce. A je to válka, která by se mohla stát válkou totální," prohlásil Hollande.

pet tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.2. | 19:08 pan-the
6
Od začátku týdne zažíváme zajímavé zvraty a převraty, pokud jde o vyzbrojování ...
5.2. | 16:38 vlad-tepes
-13
vzhledem k tomu, ze bylo potvrzeno, ze ma putler aspergeruv syndrom (formu ...
5.2. | 23:34 overal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Nevidí, co by mohli nabídnout?? Kyjev už předvedl moc zla na to aby s ním mohli obyvatelé Doněcka a Luhanska mohli žít v jednom státu!! Oni už to pochopili a proto se rozhodli ke konečné válce svobodu nebo smrt, musí osvobodit svou vlast od banderovců nebo zemřít! Složit zbraně a odevzdat se ...
5.2. | 22:23 pan-the
4
Náhlasit nevhodný komentář
PUTIN POBLAHOPŘÁL ŘECKÉMU PREMIÉROVI K PŘEVZETÍ ÚŘADU A POZVAL HO DO RUSKA Spolu s tím, jak řecký ministr financí Yanis Varoufakis pronášel komentáře o tom, že „nikdy Moskvu nepožádáme o finanční pomoc,“ což doslova nepopírá, přijetí pomoci, pokud bude nabídnuta, a řecký ministr energetiky ...
5.2. | 22:19 pan-the
4
Náhlasit nevhodný komentář
Uz-Нері-Catch-рідкоземельних,- Je to k nasrání, když tady ukrouš jako ty s havloidním ksichtem může primitivní tupá pičaa jako ty akorát pičoovat, kvičet a hýkat, viď?
5.2. | 22:07 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
5.2. | 21:37 pan-the: Je to k nasrání, když už tady může primitivní tupá pičaa jako ty akorát pičoovat, kvičet a hýkat, viď?
5.2. | 21:37 pan-the
3
Náhlasit nevhodný komentář
melme , vlado tupče , čuráku estébácký , poser se , buzerante , rád bys chtěl být důležitý , ale jsi jen hovno v usa řiti.
5.2. | 21:26 pan-the
3
Náhlasit nevhodný komentář
Saúdská Arábie tajně nabídla Putinovi drahou ropu, když se vzdá Sýrie Ekonomie / peníze, Írán/Sýrie/Blízký východ, Politika, Rusko/Ukrajina saudovskaya-araviya-tayno-831-4115644The New York Times informovaly o rozhovorech, které probíhají mezi vládou Saúdské Arábie a Kremlem. Podle informací ...
5.2. | 20:07 vlad-tepes
-6
Náhlasit nevhodný komentář
ono je vcelku smesny, kdyz si jeden nezamestnany a nevzdelany, trudovity pubertak z moravy mysli, ze prujmem na ceskem bulvarnim serveru dokaze pomoci autistickemu diktatoru, jez je izolovan a sankciovan celym zapadnim svetem. nevim, zda jsem to jen ja (protoze hulim cerstvej matros z amstru), ale ...
5.2. | 20:03 vlad-tepes
-6
Náhlasit nevhodný komentář
pan-thebil aka curaci a trudovita hlava, je nam lito, ze tve hrdlo a konecnik zaziva zvraty na vyvraty, ale mel bys to zkusit u doktoru. tady si nejsem jistej, zda ti muzem pomoci. nicmene preji hodne stesti.
5.2. | 20:01 vlad-tepes
-6
Náhlasit nevhodný komentář
pan-thebil aka curaci hlava, ajajaj to bude dneska bolavej zaloudek a konecnicek. takova onanie a prujmik tady dlouho nebyl. a pres vsechnu tuhle upocenou snahu se budou sankce nadale navysovat, ruska ekonomika bude nadale milovymi kroky padat ke dnu a putler byl diagnostikovan jakozto autista ...
5.2. | 19:57 vlad-tepes
-6
Náhlasit nevhodný komentář
trousil: http://www.hostpic.org/view.php?filename=1502052359260101.jpg