Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2011 18:14

HRŮZA: Chlapec (10) zohavil manželku (9) KYSELINOU!

Neskutečný případ zohavení ženy kyselinou se opět odehrál v Pakistánu. Tentokrát je o to šokující, že obětí se stala takřka ještě holčička a kyselinou na ni útočil její teprve desetiletý manžel.

Devítiletou dívku hospitalizovali s popáleninami na polovině těla poté, co na ni její o rok starší manžel zaútočil kyselinou. Případ popisuje webový portál deníku International Herald Tribune. Útok kyselinou byl dokonce opakovaný!

PSALI JSME: 
POLEPTAL KYSELINOU SPOLUŽAČKU! Za trest měl přijít o oko...

 

Devítiletou Saimu do nemocnice přivezl její otec. Poté, co lékaři konstatovali, že je dívka ve vážném stavu, ale oba znovu zmizeli. Hledají je jak lékaři, tak policisté. "Její otec mluvil s policisty a podal svědeckou výpověď, potom ale oba uprchli. Bez lékařské péče patrně dívka dlouho nepřežije," řekl Saimin ošetřující lékař.
 

Otec dívky, Muhammad Idžáz, policistům řekl, že na jeho dceru zaútočil kyselinou jeho synovec, dceřin manžel. "Případ jsme zaevidovali a v pátek odpoledne se měl uskutečnit soud za přítomnosti obžalovaného," řekl policejní důstojník Sajád Ahmad Chíma.
 

Idžáz poslal svou dceru Saimu na studia, bydlela u jeho bratra Jusúfa Mudakiho. "Po několika měsících mi bratr navrhl, abych ji provdal za jeho desetiletého syna Ahmeda, a protože byli ve stejném věku, se sňatkem jsem souhlasil," vypověděl otec oběti.
 

Když však Idžáz svou dceru 26. října navštívil, zjistil, že s ní její nová rodina zachází krutě. "Viděl jsem ty popáleniny na jejím obličeji. Nejdřív útok popírala, ale potom mi řekla, že její manžel a jeho bratři na ní vylili kyselinu. Oni tvrdili, že je to jen vyrážka," řekl policii.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Američanka si poleptala obličej kyselinou sama

 

Svou dceru odvezl Idžáz pryč, ale jakmile opustil dům, útočníci si Saimu znovu našli. Po druhém útoku skončila v nemocnici. Nyní se Idžáz obává dalších útoků a vydírání ze strany rodiny.
 

Policie zadržela Saimina manžela Ahmeda, její tchyni, tchána a dva švagry. Vyšetřování však nemůže být uzavřeno bez další výpovědi dívky a jejího otce. "Jejich svědectví je klíčové," řekl policejní šéf Chíma.
 

V Pákistánu i dalších státech nejsou útoky kyselinou výjimečné, zpravidla jsou namířené proti ženám jako extrémní forma domácího násilí. Zvláštností nejsou ani svatby mezi dětmi. Pákistánské právo je sice zakazuje, provdané dívky jsou však pro chudé rodiny významným zdrojem příjmů.

tn.cz / Mediafax